- To event minęło.
POWIDOK, 5 lat Galerii Sztuki Ratusz
8 listopada 2013 o 19:00
DarmowyWydarzenie Nawigacja
Otwarcie trzech wystaw
Alicja Juchnicka – malarstwo
Krzysztof Kozera – malarstwo
Janusz Dłużniewski – rzeźba
koncert zespołu Projekt Volodia
(Cohen, Wysocki, Tom Waits, The Tiger Lillies)
Alicja Juchnicka
Inspiruje mnie wszystko, co mnie otacza i życie tętniące we mnie. Jestem kobietą, więc częstym elementem moich obrazów jest kobieta. Kobieta drzewo, wysmagana wiatrem historii, trwająca. Na co dzień zawodowo zajmuję się grafiką komputerową i rzadko oddaję się malarstwu. Choć trudno znaleźć wspólny mianownik tych rodzajów aktywności, w moim przypadku jest nim obraz i barwa, światło i faktura. Za ich pomocą odmalowuję nastrój, czy chwilę, w której się znajduję.
Kiedyś jedna z moich córek powiedziała: „mamo, Ty malując, wyrzucasz na te obrazy cały brud z siebie”.
I to pewnie też jest część mojej prawdy. To moja terapia. Moje oczyszczenie. Zanim zamieszkałam w Legionowie, ukończyłam studia (1993 rok) ze specjalizacją z malarstwa w Instytucie Wychowania Artystycznego w Lublinie, a wcześniej (1987 rok) Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu w klasie tkaniny artystycznej.
Krzysztof Kozera
Mija siódmy rok od naszej z żoną i córką przeprowadzki z Warszawy do domu pod lasem w Legionowie. Mam tutaj doskonałe warunki do tworzenia. Moje życie osobiste i artystyczne splotło się z Legionowem, czego przy-pieczętowaniem jest zaszczytny udział w wystawie MOK-u w Ratuszu tego miasta.
Ukończyłem ASP w Warszawie dyplomem w dziedzinie plakatu prof. Macieja Urbańca. Malarstwo stanowi ważny element mojej artystycznej działalności. Pracuję też jako grafik wydawnictw książkowych i reklamowych.
Janusz Dłużniewski
Ma 60 lat. Pochodzi z miejscowości Dzierżenin nad Narwią. Rzeźbiarz – samouk, człowiek niezwykle wrażliwy, poszukujący sensu otaczającego go świata. Swoją kolekcję tworzy od 2000 roku. Głównym tematem jego prac jest cierpienie człowieka, o czym świadczą tytuły: Głód, Głodny etiopczyk, Umierający ptak, Opętanie, Pasja, Anioł. W jego pracach widać łączność z naturą, ekologią, miejscem pochodzenia.