Legionovia Legionowo. Trzecie miejsce w ENEA Bobolice Cup

memorial-siatka_53

Legionovia Legionowo, fot. GP/MM (archiwum GP)

W Bobolicach (woj. zachodniopomorskie) odbył się piąty turniej pod nazwą Energa Cup Bobolice 2017. W gronie czterech uczestników była Legionovia Legionowo. Prócz legionowianek w turnieju wzięły udział KS Pałac Bydgoszcz, Enea PTPS Piła i Budowlani Łódź.

W pierwszym dniu turnieju, w piątek, na inaugurację „Pałacanki” zmierzyły się z Eneą PTPS Piła. Po zaciętym, pięciosetowym pojedynku lepsze okazały się siatkarki z Piły. W następnej turniejowej grze spotkały się podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego z Budowlanymi Łódź.  Przeciwniczki legionowianek grały spotkanie bez sześciu kadrowiczek, które walczyły w Mistrzostwach Europy, jednak wynik 3:0 dla Legionowa poszedł w świat.

KS Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła 2:3 (20:25, 19:25, 27:25, 26:24, 8:15)

Legionovia Legionowo – Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:20, 25:13)

Prowadziły 2:0, przegrały w tie-breaku

W drugim swoim spotkaniu Legionovia spotkała się z „Pałacankami”. W dwóch pierwszych, bardzo zaciętych setach, góry były siatkarki z Mazowsza. Potem nastąpiła „katastrofa”, ponieważ legionowianki przegrały seta do 8 i nie były już w stanie podnieść się z parkietu i zakończyć gry po czwartym secie. Pałac wygrał czwartego seta 25:20, by bez problemów przechylić szalę zwycięstwa w tie-breaku, wygrywając go do 9.

KS Pałac Bydgoszcz – Legionovia Legionowo 3:2 (26:28, 23:25, 25:8, 25:20, 15:9)

Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:21, 25:19)

Gładka przegrana z Piłą

W trzecim dniu bobolickiego turnieju Legionovia zmierzyła się z niepokonaną z w tym turnieju drużyną z Piły. W tym spotkaniu nie było niespodzianki. Pilanki wgrały gładko, czym przypieczętowały triumf w Bobolicach. Legionovia z jedną wygraną zajęła 3 miejsce.

Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła 0:3 (16:25, 13:25, 19:25)

KS Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:10, 25:22)