Dalej bez punktu w lidze. Siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo przegrały na wyjeździe z BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:1

IŁ Capital Legionovia Legionowo fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo

We wtorek (27 grudnia) zawodniczki IŁ Capital Legionovii Legionowo zmierzyły się na wyjeździe z drużyną BKS BOSTIK Bielsko-Biała w ramach dziewiątej kolejki spotkań TAURON Ligi. Po zwolnieniu przez władze klubu trenera Pawła Kowala zawodniczki z Legionowa poprowadził dotychczasowy asystent Grzegorz Kowalczyk. Niestety zmiana ta na niewiele pomogła, ponieważ siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo przegrały 3:1 (21:25, 25:14, 25:16, 25:11). Wynik wtorkowego meczu oznacza, że nadal zawodniczki z Legionowa nie ugrały w obecnym sezonie TAURON Ligi nawet jednego punktu i zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

W poprzedniej kolejce spotkań podopieczne Pawła Kowala przegrały na wyjeździe z ekipą Roleski Grupa AZOTY Tarnów 3:0. Po tym spotkaniu zwolniony został trener Paweł Kowal (więcej pisaliśmy TUTAJ). Cały czas ekipa z Legionowa ma problem, aby zacząć punktować w TAURON Lidze w sezonie 2022/2023. Kibice Legionovii mieli nadzieję, że może w dziewiątej kolejce uda się zdobyć pierwsze punkty w sezonie na wyjeździe z BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Początek wtorkowego meczu lepiej rozpoczął się właśnie dla zawodniczek z Legionowa, które poprowadził w tym spotkaniu dotychczasowy asystent Pawła Kowala, Grzegorz Kowalczyk.

Początek pierwszego seta należał do legionowianek, które szybko objęły prowadzenie 6:3. Gospodynie doskoczyły jednak do przyjezdnych i wyrównały. Ponownie siatkarki Legionovii objęły prowadzenie na 13:10 i 17:13. W końcówce pomimo tego, że gospodynie doskoczyły znowu do legionowianek to ostatecznie przyjezdne wygrały premierową partię 25:21.

W drugim secie lepiej prezentowały się gospodynie, które szybko objęły prowadzenie 10:7 i 15:8. Pomimo prób legionowianek nie były one w stanie dogonić przeciwniczek i przegrały 25:14.

W trzeciej odsłonie gospodynie poszły za ciosem i nadal dyktowały swoje warunki obejmując szybko prowadzenie 4:0. Zawodniczki z Legionowa nie były w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji z siatkarkami BOSTIKU. Ostatecznie trzeci set również wygrały gospodynie tym razem 25:16.

W czwartej partii gospodynie bardzo szybko objęły prowadzenie 8:1. Po przerwie zawodniczki z Bielsko-Białej nadal utrzymywały wysoką przewagę prowadząc już 21:8. Ostatecznie gospodynie wygrały czwartego seta aż 25:11 i całe spotkanie 3:1.

Wtorkowa przegrana 3:1 oznacza, że siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo nadal nie wygrały meczu i w tabeli TAURON Ligi zajmują ostatnie miejsce nie mając na swoim koncie nawet punktu. W następnej ligowej kolejce zawodniczki z Legionowa podejmą 8 stycznia 2023 roku na własnym parkiecie zespół MOYA Radomka Lotnisko Radom, który zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tabeli TAURON Ligi z siedmioma punktami.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:1 (21:25, 25:14, 25:16, 25:11)

BKS BOSTIK Bielsko-Biała: Majkowska, Nowicka, Damaske, Pierzchała, Sobiczewska, Borowczak, Nowak (libero) oraz Chmielewska, Szczepańska-Pogoda, Mazur (libero)

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Duda, Ortiz, Szymańska, Dudek, Stefanik, Mras, Kulig (libero) oraz Jedut, Mazenko, Dąbrowska, Bartczak