Siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo przegrały 3:0 na wyjeździe z ekipą ŁKS Commercecon Łódź

LTS Legionovia

W czwartek (3 listopada) w Łodzi zawodniczki IŁ Capital Legionovii Legionowo zmierzyły się z ekipą ŁKS Commercecon Łódź w ramach drugiej kolejki spotkań TAURON Ligi kobiet w siatkówce. Pomimo dobrych momentów w grze legionowianek okazało się, że jest to za mało i podopieczne Pawła Kowala przegrały ostatecznie 3:0 (25:21, 25:15, 26:24) z trzecią drużyną TAURON Ligi kobiet poprzedniego sezonu.

W pierwszym spotkaniu inaugurującym sezon 2022/2023 TAURON Ligi kobiet w siatkówce przed tygodniem zawodniczki z Legionowa podejmowały Mistrzynie Polski – Grupę Azoty Chemik Police. Ekipa prowadzona przez Pawła Kowala przegrała wysoko z faworyzowaną ekipą z Polic 0:3 (18:25, 16:25, 8:25). Więcej o spotkaniu z Grupą Azoty Chemik Police pisaliśmy TUTAJ.

Kibice mieli nadzieję, że pomimo kolejnego trudnego rywala (łodzianki w poprzednim sezonie zajęły trzecie miejsce w TAURON lidze) uda się powalczyć o jakieś punkty a może o niespodziankę w spotkaniu w Łodzi.

Od początku czwartkowego spotkania gospodynie z Łodzi były bardzo skuteczne w ataku. Pomimo tego legionowianki starały się dotrzymywać kroku gospodyniom. Do stanu 16:15 gra była w miarę wyrównana, jednak od tego momentu łodzianki podkręciły tempo wygrywając ostatecznie pierwszego seta 25:21.

W drugim secie gospodynie narzuciły od początku swoje warunki gry. Pomimo usilnych starań podopiecznych Pawła Kowala łodzianki wygrały pewnie drugą odsłonę spotkania 25:15.

Trzeciego seta gospodynie rozpoczęło mocnym uderzeniem prowadząc nawet 7:0. Taka sytuacja nie podłamała jednak przyjezdnych, które doprowadziły do wyrównania 9:9. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce seta doszło do walki na przewagi. Ostatecznie legionowiankom nie udało się pokonać w trzeciej odsłonie gospodyń, które wygrały 26:24 i całe spotkanie 3:0.

Przegrana w Łodzi oznacza, że zawodniczki IŁ Capital Legionovii Legionowo mają po dwóch spotkaniach dwie przegrane po 3:0. Najbliższe spotkanie ligowe zawodniczki z Legionowa rozegrają w piątek (11 listopada) na wyjeździe z ekipą Grot Budowlani Łódź. Jednak już w środę (9 listopada) zespół z Legionowa czeka starcie w 1/8 finału Tauron Pucharu Polski z drużyną #VolleyWrocław.

ŁKS Commercecon Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:21, 25:15, 26:24)

ŁKS Commercecon Łódź: Ratzke, Scuka, Alagierska-Szczepaniak, Diouf, Piasecka, Gryka, Drabek (libero) oraz Hryszczyk, Gajer.

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Dąbrowska, Jedut, Stefanik, Duda, Dudek, Dębowska, Kulig (libero) oraz Szymańska, Mras, Kubas (libero).