Ił Capital Legionovia Legionowo. Słaby początek sezonu. Podopieczne Pawła Kowala przegrały trzeci mecz z rzędu i są ostatnie w TAURON Lidze

IŁ Capital Legionovia Legionowo fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo

W piątek (11 listopada) zawodniczki IŁ Capital Legionovii Legionowo zagrały kolejny mecz wyjazdowy w Łodzi. Tym razem w ramach trzeciej kolejki spotkań TAURON Ligi zmierzyły się z ekipą Grot Budowlani Łódź. Podopieczne trenera Pawła Kowala nie dały rady gospodyniom i przegrały 3:0 (25:14, 25:18, 25:16). Po trzech pierwszych kolejach TAURON Ligi w sezonie 2022/2023 zawodniczki z Legionowa zajmują ostatnie miejsce w tabeli i nie zdołały jak na razie wygrać nawet seta w obecnych rozgrywkach ligowych.

W poprzedniej kolejce TAURON Ligi zawodniczki z Legionowa uległy w Łodzi ekipie ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:21, 25:15, 26:24, więcej pisaliśmy TUTAJ). Okazją na przełamanie mógł być mecz 1/8 finału Tauron Pucharu Polski z drużyną #VolleyWrocław, który został rozegrany w środę (9 listopada). Jednak legionowianki nie sprostały ekipie z Wrocławia i przegrały przed własną publicznością 1:3 (25:20, 16: 25, 15:25, 20:25). Kibice mieli nadzieję, że piątkowy mecz z ekipą Grot Budowlani Łódź przyniesie pierwsze punkty w obecnym sezonie. Ekipa z Łodzi również słabo rozpoczęła ligowe rozgrywki podobnie jak Legionovia przegrywają dwa pierwsze spotkania 3:0, jednak w odróżnieniu od ekipy prowadzonej przez Pawła Kowala łodzianki wygrały swój mecz w połowie tygodnia w 1/8 finału Tauron Pucharu Polski i przystępowały do piątkowego spotkania w lepszych nastrojach.

Początek pierwszej odsłony piątkowego spotkania był wyrównany i gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Ekipa Pawła Kowala prowadziła nawet 11:10, jednak od tego momentu to gospodynie przejęły inicjatywę i z minuty na minutę grały coraz lepiej odskakując przyjezdnym. Pomimo prób ze strony legionowianek na ponowne doprowadzenie do korzystnego dla siebie wyniku ostatecznie pierwszego seta wygrały łodzianki aż 25:14.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwsza odsłona grą punkt za punkt, jednak od stanu 8:7 dla łodzianek gospodynie zaczęły lepiej grać w ataku co spowodowało, że szybko zaczęły przejmować przewagę. Ostatecznie gospodynie rozstrzygnęły drugą partię na swoją korzyść wygrywając 25:18.

W trzecim secie ekipa z Legionowa miała spore problemy z przyjęciem zagrywki łodzianek co spowodowało, że gospodynie szybko objęły prowadzenie 8:3. Z każdą kolejną minutą zawodniczki Budowlanych Łódź grały coraz lepiej szybko odskakując przyjezdnym. Ostatecznie gospodynie wygrały trzeciego seta 25:16 i całe spotkanie 3:0.

Piątkowa przegrana na wyjeździe z ekipą Grot Budowlani Łódź oznacza, że po trzech pierwszych spotkaniach ligowych w sezonie 2022/2023 podopieczne Pawła Kowala zajmują ostatnie miejsce w tabeli TAURON Ligi i nie zdobyły jeszcze punktu. Najbliższą okazję na przełamanie i otwarcie dorobku punktowego w obecnym sezonie siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo będą miały już 21 listopada, kiedy to podejmą na własnym parkiecie ekipę Energi MKS Kalisz. Zawodniczki z Kalisza mają jak na razie na swoim koncie w obecnym sezonie jedno zwycięstwo w trzech spotkaniach i trzy punkty.

Grot Budowlani Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:14, 25:18, 25:16)

MVP spotkania: Melis Durul (Grot Budowlani)

Grot Budowlani Łódź: Polak, Fedusio, Lisiak, Durul, Kukulska, Sobolska-Tarasowa, Łysiak (libero) oraz Łazowska, Kędziora.

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Mras, Dudek, Stefanik, Szymańska, Jedut, Mazenko, Kulig (libero) oraz Duda, Dąbrowska, Kubas (libero).

Bukmacher ETOTO posiada bogatą ofertę zakładów na mecze Tauron Ligi oraz Plusligi. Dodatkowo na stronie etoto.pl można otrzymać bonus powitalny podczas rejestracji z kodem ETOTO400 otrzymujesz bonus bez obrotu oraz freebet 70 zł.