LTS Legionovia. Nie obroniły tytułu sprzed roku

Legionovia Legionowo 2016-2017

Legionovia Legionowo (fot. arch. Ryszard Glapiak)

Legionovia Legionowo nie obroniła zeszłorocznego triumfu o Solny Puchar. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego w Wieliczce przegrały dwa spotkania, wygrywając zaledwie jedno.  W „solnym” mieście prócz Novianek zagrały następujące drużyny: Developres SkyRes Rzeszów, BKS Profi Credic Bielsko-Biała i gospodynie WTS Solna Wieliczka.

W pierwszym dniu turnieju sprawa końcowej klasyfikacji była otwarta. Każdy z zespołów zanotował wygraną i porażkę. Legionovia nie sprostała Developresowi SkyRes Rzeszów. Mecz miał jednostronny przebieg. Rzeszowianki wygrały pewnie 3:0 w setach do 20, 13! i 17. W drugim spotkaniu miejscowe siatkarki niespodziewanie pokonały BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0, co można było uznać za sensację. Z obawami legionowianki czekały na spotkanie z gospodyniami. Jednak podopieczne Katarzyny Wąsowskiej, grając drugi mecz z rzędu, nie były w stanie zagrozić Noviankom, chociaż grając bardzo ambitnie o mały włos nie doprowadziły do tie-breaka. W ostatniej sobotniej grze bielszczanki zmazały plamę z pierwszego spotkania i pokonały drużynę z Rzeszowa 3:0. Po pierwszym dniu każda z drużyn mogła pokusić się o wygranie turnieju.

Wyniki sobotnie:

Developres SkyRes Rzeszów Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:13, 25:17)

WTS Solna Wieliczka – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)

WTS Solna Wieliczka – Legionovia Legionowo 1:3 (22:25, 27:25, 13:25, 26:28)

Developres SkyRes Rzeszów – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 22:25, 21:25)

Tabela:

1. WTS Solna Wieliczka – 3pkt, 4:3
2. BKS Profi Credit Bielsko-Biała – 3pkt, 3:3
2. Developres SkyRes Rzeszów – 3pkt, 3:3
4. Legionovia Legionowo – 3pkt, 3:4

W niedzielę pierwsze na parkiet wyszły legionowianki i bielszczanki. Spotkanie miało zacięty przebieg i zakończyło się tie-breakiem, który na swoją korzyść przechyliły siatkarki z Bielska-Białej. W ostatnim dniu turnieju wieliczanki, które nie stały straconej pozycji do końca walczyły o triumf w imprezie. Jednak nie wytrzymały napięcia i przegrały w piątym secie 4:15. O końcowym sukcesie zespołu sukcesie zadecydowało ratio małych punktów.

Wyniki niedzielne:

Legionovia Legionowo – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2:3 (15:25, 25:21, 25:20, 17:25, 8:15)
WTS Solna Wieliczka – KS Developres SkyRes Rzeszów 2:2 (25:21, 24:26, 29:27, 27:29, 4:15)