Dzisiaj

16°C
ciśnienie 1026 hpa,

Jutro

19°C
min. 10°C, maks. 22°C
ciśnienie 1021 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 7.7 µg/m3 (31% normy)Ozon gazowy (O3): 49.51 µg/m3 (41% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 5.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 9.1 µg/m3 (5% normy)

VII Festiwal Kolęd i Pastorałek, znamy laureatów z powiatu legionowskiego

Komentowanie wyłączone
fesiwal-kold-zegrze_17

Eliminacje do VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek (fot. Kinga Wilusz)

12 stycznia w Klubie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbyły się eliminacje do VII edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W eliminacjach udział wzięli uczestnicy z terenu powiatu legionowskiego. 

12 stycznia w Klubie CSŁiI odbyły się przesłuchania konkursowe do siódmej już edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”. W eliminacjach udział wzięły grupy z terenu powiatu legionowskiego, w sumie na scenie pojawiło się około 200 osób.

Uczestnicy działają w ośrodkach kultury

Na scenie zaprezentowało się 21 grup, które działają w placówkach oświaty i ośrodkach kultury. W przesłuchaniu udział wzięli artyści z: Gminnego Ośrodka Kultury z Nieporętu, filii Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie Drugim, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonnie, Gminnego Centrum Kultury i Sportu filia w Chotomowie, Zespołu Szkół w Zegrzu, Ośrodka Kultury w Wieliszewie, Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku oraz Gminnego Centrum Kultury w Łajskach.

Rada Artystyczna oceniła występy

W jury czyli Radzie Artystycznej tego dnia zasiedli: kierownik Oddziału Działalności Kulturalnej Jolanta Wojtaś-Zapora, starszy instruktor Klubu CSŁiI Barbara Żarnowiecka oraz kadet Kursu Muzyków Orkiestr Wojskowych szer. kadet Michał Nidziałek.

Laureaci konkursu

Laureatami w konkursie zostali: duet Katarzyna i Magdalena Paserbowicz z GCKiS filia w Chotomowie (klasy IV-VI), Milena Ignaciuk z GCK w Łajskach (klasy I-III), Karolina Ilnicka z MOK w Legionowie (klasy I-III), Katarzyna Kiraga z CKiC w Serocku (klasy I-III), Zespół Wokalny Kantado Koro z OK w Wieliszewie (klasy IV-VI) oraz Zespół Smyczki ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie (klasy IV-VI). Dodatkowo jury przyznało dwa wyróżnienia, które otrzymał Chór Echo z GOK w Nieporęcie oraz Igor Jaszczuk z Zespołu Młodzież 50+ z filii GOK w Stanisławowie Drugim.

Finał konkursu

Już 16 stycznia w Siedlcach odbędzie się finał konkursu „Kolędowe Serce Mazowsza”, w którym udział wezmą wszyscy laureaci powiatowych przesłuchań koncertowych.