Czy wyższe wykształcenie jest niezbędne do pracy w służbie zdrowia?

lekarz

Przekonanie, że w branży medycznej mogą pracować tylko osoby z wykształceniem wyższym to mit. Swoje miejsce w służbie zdrowia znajdą również absolwenci szkół policealnych po kierunkach takich jak technik masażysta, asystentka i higienistka stomatologiczna, technik dentystyczny czy opiekun medyczny. Ta forma kształcenia może być zatem dobrą alternatywą dla osób, którym nie udało się dostać na studia medyczne i nie chcą tracić roku lub z różnych powodów nie podeszły do matury. Szczególnie, że szkoły policealne rzetelnie przygotowują swoich słuchaczy nie tylko pod kątem teoretycznym, ale przede wszystkim uczą praktycznej strony zawodu.denty

 

Technik masażysta w Warszawie – zawód przyszłości?

    Nie bez powodu mówi się, że technik masażysta jest zawodem przyszłości. Wszystko za sprawą epidemii wad postawy u coraz młodszych pacjentów, które pojawiają się w konsekwencji złych nawyków. Dzieci spędzają wiele godzin przy nieodpowiednich biurkach i na niewygodnych krzesłach, noszą ciężkie plecaki oraz nierzadko unikają aktywności fizycznej. Przykładem nie świecą również osoby dorosłe, które prowadzą siedzący tryb życia. Technicy masażyści mają i także w przyszłości będą mieli pełne ręce roboty. 

Osoby po szkole masażu w Warszawie posiadają specjalistyczną wiedzę umożliwiającą im rozpoznawanie wad postawy i schorzeń kręgosłupa, a także wykonywanie masaży wspierających procesy rehabilitacji lub leczenia, rozluźniających mięśnie czy poprawiających wygląd skóry. Podczas dwuletniej nauki w szkole policealnej przyszli technicy masażyści uczą się anatomii, fizjologii oraz podstaw fizjoterapii, wybranych zagadnień klinicznych, zawodowego języka angielskiego, a także poruszają zagadnienia takie jak komunikacja interpersonalna, teoria masażu, zdrowie publiczne czy pierwsza pomoc. Podczas zajęć praktycznych słuchacze mają dostęp do profesjonalnego sprzętu, z którego na co dzień korzystają zawodowcy: łóżek i materacy do masażu, wałków, klinów, półwałków, drabinek rehabilitacyjnych czy licznych akcesoriów (m.in. chińskich baniek, olejków, kamieni, podgrzewaczy). Po zakończeniu nauki mogą oni szukać zatrudnienia w miejscach takich jak kluby sportowe, ośrodki SPA, gabinety kosmetyczne, hotele, przychodnie lub założyć własną działalność gospodarczą. 

Higienistka stomatologiczna w Warszawie – ważna i potrzebna profesja

    Wraz z rozwojem branży stomatologicznej, gabinety i kliniki dentystyczne poszukują wykwalifikowanego personelu, w tym higienistek stomatologicznych. Osoba na tym stanowisku odpowiada m.in. za kontakt z klientami, dba o czystość gabinetu, edukuje pacjentów w kwestiach związanych z higieną jamy ustnej oraz pomaga im w dobraniu odpowiedniej pasty i szczoteczki. Poza tym, głównym zadaniem higienistki jest wykonywanie zabiegów profilaktyczno-technicznych takich jak skaling, piaskowanie, lakowanie, lakierowanie i polerowanie zębów. Może ona również wykańczać wypełnienia zębowe. Podczas dwuletniej nauki w szkole policealnej, przyszłe higienistki uczą się podstawy higieny dentystycznej, obcego języka zawodowego, współpracowania z lekarzem dentystą, prowadzenia dokumentacji gabinetu stomatologicznego, wykonywania diagnostyki i zabiegów, a także posługiwania się aparaturą zgodnie z procedurami. Podczas zajęć praktycznych słuchacze mają dostęp do profesjonalnego sprzętu, urządzeń oraz narzędzi: fotela z unitem, kamery wewnątrzustnej, piaskarki, myjki ultradźwiękowej i wielu innych. Po szkole policealnej higienistki stomatologiczne z Warszawy mogą szukać zatrudnienia w miejscach takich jak prywatne i publiczne gabinety dentystyczne, szpitale, kliniki lub założyć własną działalność gospodarczą.