III Bieg Niepodległości. Uczcili 100-lecie Niepodległej w Stanisławowie Pierwszym (galeria)

bieg-stanislawow_29

Ruszyli, by uczcić 100-lecie Niepodległej (fot. GP/MM)

Po raz trzeci w Stanisławowie Pierwszym odbył się Bieg Niepodległości, który został zorganizowany przez Urząd Gminy w Nieporęcie. Start i meta biegu znajdowała się przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

Bieg w Stanisławowie Pierwszym objął honorowym patronatem wójt Sławomir Mazur i wpisał się w obchody 100-lecia Niepodległości naszego kraju. W darmowym biegu mogli wziąć udział najmłodsi, którzy startowali na 400 metrów, młodzież na dystansie 3,5km. Dla nieco starszych czekała atestowana dyszka oraz nieatestowana piątka, która liczyła ponad 5,6km…

Bieg na 3,5km chłopców i dziewcząt

Wśród chłopców triumfował Jan Michalski z Pruszkowa,  kolejne miejsca na mecie zajmowali: Dawid Likwiarz i Bartosz Jurak (obaj z Łomży). Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Karolina Dzwonkowska z… Łomży, która wyprzedziła Urszulę Krajewską i Alicję Krajewską (obie z Warszawy).

Atestowane 10km

Pavlo Veretskyi ze Starachowic jako pierwszy zameldował się na mecie w biegu głównym. Na pokonanie 10km potrzebował 31 minut i 33 sekund. O 5 sekund wyprzedził Andrzeja Skarżyńskiego z Klementowic. Na trzecim miejscu uplasował się Rafał Pogorzelski – 33:23. Wśród pań triumfowała Valentyna Kiliarska ze Starachowic, która zwyciężyła w czasie 35:31. Drugie miejsce zajęła Justyna Korytkowska – 37:33. Na najniższym stopniu podium Diana Dawidziuk-Gosk z Warszawy – 38:12.

Piątka, a właściwie ponad 5,5km

Niektórym wyszło jeszcze więcej, bo ponad 5,6km. Owszem fajnie jest pobiegać więcej, jednak jeśli nie ma atestu, warto podać bardziej przybliżoną odległość. To taka uwaga na przyszłość dla organizatorów. Najszybciej dystans tego biegu pokonał Wojciech Karwowski z Łukowa – 18:13. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Weremczuk z Warszawy – 18:19. Na podium znalazł się jeszcze Paweł Krochmal z Warszawy – 18:27. Wśród pań bezkonkurencyjną okazała się Khrystyna Kolomiiets z Ukrainy, która minęła linię mety w czasie 21:04. Drugą lokatą musiała zadowolić się Kinga Reda (Wieliszew Heron Team), która finiszowa  czasem 22:40. Trzecie miejsce zajęła Karolina Rodak z Warszawy – 23:13.

Kilka słów podsumowania

Kolejny raz biegacze mogli za darmo pobiec w biegu, gdzie w pakiecie startowym otrzymali pamiątkową koszulkę, a na mecie medal. Do tego bufet z gorącą herbatą i wspaniałymi słodkościami. Warto odwiedzić gościnny Stanisławów Pierwszy w przyszłym roku i pobiec w czwartej edycji biegu!