Powiat. Mikołaj Langer z gminy Serock wywalczył tytuł Górskiego Szosowego Mistrza Polski w kolarstwie

Mikołaj Langer Mistrzem Polski Górskich Szosowych Mistrzostw Polski fot. Powiat Legionowski

Mikołaj Langer zwycięzcą Górskich Szosowych Mistrzostw Polski fot. Powiat Legionowski

W dniach 26-28 sierpnia br. odbyły się w Walimiu Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Powiat Legionowski i Serock reprezentował 16-letni Mikołaj Langer, który zwyciężył w kategorii Juniorów Młodszych.

Reprezentujący Powiat Legionowski i Serock 16-letni Mikołaj Langer został Górskim Szosowym Mistrzem Polski. Ten tytuł wywalczył zwyciężając w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w kategorii Juniorów Młodszych, które odbyły się dniach 26-28 sierpnia w Walimiu.

Na starcie zawodów, które zostały rozegrane w Walimiu stanęło 134 zawodników w kategorii Juniorów Młodszych. Wyścig ukończyło 125 młodych kolarzy. Pierwszy na metę wjechał Mikołaj Langer z gminy Serock z czasem 02:09:22.

O tym jak ciężki był to wyścig niech świadczy relacja samego zawodnika umieszczona w mediach społecznościowych. – Dałem z siebie kompletnie wszystko. Łapały mnie skurcze, nogi piekły potwornie, płuca ledwo wyrabiały, ale do mety zostało już ostanie pół kilometra płaskiego, które poprzedzał delikatny, króciutki, ale jednak zjazd. Gdy wjechałem na płaską końcówkę ponownie zaczęły mnie łapać skurcze. Czułem, że muszę naciskać mocniej i mocniej, bo za moment moje nogi się zatrzymają. Słyszałem hałas dobiegający z kładki nad drogą, na której ustawili się kibice. Dalej mostek, tabliczka „50 m”, krzyczący Antek Muryj, żółta tablica z napisem „META”, a przy niej biała, błyszcząca, świecąca i prawie machająca do mnie kreska – mój cel i marzenie. Trzy depnięcia, dwa, jedno, ostatnie do samej błyszczącej białej linii. JEST!!! HAHAHA!!! Nie wiedziałem co się dzieje, co się stało, nie wierzyłem… Co ja zrobiłem? Wygrałem wyścig, zostałem Górskim Szosowym Mistrzem Polski 2022! – przekazał Mikołaj Langer. Całą relację z wyścigu można znaleźć na profilu zawodnika pod TYM adresem.

Gratulujemy zawodnikowi z gminy Serock zdobytego tytułu i życzy dalszych sukcesów w karierze.