Coraz większe sukcesy młodej kolarki z gminy Serock w wyścigach MTB. Wywalczyła III miejsce w Pucharze Polski MTB XCO

Patrycja Tabor 1 fot. Archiwum prywatne

Patrycja Tabor fot. Archiwum prywatne

12-letnia Patrycja Tabor, mieszka z rodzicami w miejscowości Dębe. Od kilku lat jej pasją stała się jazda na rowerze, a szczególnie na jednośladach klasy MTB. Młoda zawodniczka ma za sobą bardzo pracowity sezon, w którym w 40 wyścigach kolarskich osiągnęła wiele sukcesów. W najważniejszych zawodach w 2021 roku – Pucharze Polski MTB XCO na zakończenie sezonu uplasowała się na III miejscu w swojej kategorii.

Patrycja już w wieku 7 lat bardzo poważnie zainteresowała się jazdą na rowerze. Widząc to rodzice dziewczynki mocno wspierają pasję córki i jej dążenie do osiągania sukcesów. Szczególnie zawodniczka upodobała sobie rowery MTB. Obecnie mieszkanka gminy Serock trenuje pod okiem fachowców z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Rok pełen sukcesów

Patrycja pomimo młodego wieku, dzięki wsparciu rodziców i trenerów wzięła udział w 40 wyścigach kolarskich w 2021 roku w całej Polsce. Głównym cyklem zawodów, na którym skupiła się  młoda zawodniczka był Puchar Polski MTB XCO. W zawodach startują najlepsi zawodnicy tej dyscypliny sportu. Z końcem obecnego sezonu Patrycja w klasyfikacji generalnej wyżej wymienionego Pucharu Polski zajęła III miejsce w kategorii żakini.

Dodatkowo Patrycja w 2021 roku zdobyła Wice-Mistrzostwo Polski Szkółek Kolarski MTB klas VI, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na torze w sprincie drużynowym na 500 metrów, II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików na torze w sprincie indywidualnym ze startu zatrzymanego, II miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Mazowsza MTB XCO kategoria żakini, I miejsce w klasyfikacji generalnej Lotto Poland Bike Maraton kategoria D3 oraz I miejsce w klasyfikacji generalnej Cisowianka Mazovia MTB Marathon kategoria MKŻ.

Patrycja wzięła również udział w wyścigu Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race UCI XCO C1 gdzie zajęła trzecie miejsce. W ostatniej imprezie w 2021 roku na zakończenie sezonu wzięła udział w Mistrzostwach Mazowsza w Kolarstwie Przełajowym, gdzie wygrała w swojej kategorii.

Młoda zawodniczka na zakończenie obecnego sezonu otrzymała kilka wyróżnień na Gali Mazowieckiego-Warszawskiego Związku Kolarskiego: I miejsce kolarstwo MTB w kategorii żakini, II miejsce kolarstwo torowe w kategorii młodziczka oraz II miejsce kolarstwo przełajowe kategorii żakini.

W rozmowie z redakcją Gazety Powiatowej tata młodej zawodniczki przyznał, że po trudnym sezonie czeka Patrycję kilka tygodni przerwy, ale już pod koniec stycznia wracają do treningów, żeby być w jak najlepszej formie na początek sezonu w 2022 roku, który rozpocznie się w marcu.

Gratulujemy młodej mieszkance gminy Serock sukcesów w 2021 roku i trzyma kciuki, za udane starty w nadchodzącym 2022 roku. W miarę możliwości będziemy również śledzić starty Patrycji w kolejnych imprezach oraz będziemy informować czytelników o jej sukcesach.