Northtec MTB Zimą 2018. Pierwszy etap w Chotomowie (galeria)

northtec_119

Zdarzały się upadki na pierwszym etapie Northtek MTB Zimą (fot. GP/MM)

Northtec MTB Zimą 2018 to cykl zawodów rowerowych, na które składają się z cztery etapy. Pierwszy z nich odbył się w niedzielę w Chotomowie, a dokładniej w Lasach Chotomowskich. Etap ten dedykowany był pamięci Andrzeja Wilczopolskiego, pasjonata psich zaprzęgów, pierwszego polskiego Mistrza Świata w tej dyscyplinie.

Czteroetapowy, zimowy maraton rowerowy z Chotomowa przeniesie się w okolice Mrozów, a dokładniej do miejscowości Jeruzal. Będzie to 18 lutego. Następnie do Karczewa zawitają 4 marca, a finisz imprezy odbędzie się w Długosiodle 18 marca.

Startowali na trzech dystansach

W chotomowskiej imprezie wystartowało blisko 400 amatorów kolarstwa MTB. Rywalizowano na dystansach Hobby – około 7km, Fit – około 21km i Mega – około 40km. W zeszłym roku jeżdżono po śniegu, w tym go zabrakło, ale lekki mróz zmroził trasy rowerowego maratonu.

Dystans Hobby

W kategorii kobiet na dystansie Hobby triumfowała Jagoda Rzeszot (Cykliści Rypin), która trasę pokonała w 20:59. Drugą zawodniczką najkrótszego dystansu okazała się Alicja Lachowicz (MTB Ełk Prostki). Jej czas to 23:55, a podium uzupełniła Natalia Wielgo (RKS Family Active Tłuszcz) – 24:39. Wśród mężczyzn najszybszym okazał się Filip Surdyk – 19:29, który wyprzedził swoich kolegów z ekipy Kamyk Radzymin MTB TEAM, Michała Grucę (20:11) i Antoniego Mrowińskiego (20:48).

Dystans FIT

Kobiecą rywalizację na dystansie około 21km wygrała Dorota Rajska (Bike Concept), która trasę w Lasach Chotomowskich pokonała w 59:06. Z drugiej lokaty mogła cieszyć się Aleksandra Sawicka (Absolute Bike Team) – 1:01:53. Podium zamknęła Anna Rząsowska (Prolog Jabłonna) – 1:06:16. Rywalizacja mężczyzn była bardzo zacięta. Pierwszą piątkę najlepszych dzieliło na mecie zaledwie 5 sekund. Dystans ten wśród mężczyzn najszybciej przejechał Jan Tenderenda (Deutsche Bank Bike Team) – 48:18. Tylko sekundę do zwycięzcy stracił Grzegorz Marcinkiewicz (Goldensubmarine Racing Team), a na najniższym stopniu podium stanął Paweł Pięta (Rafako Orbea MTB Team Mix) – 48:20.

Dystans MEGA

Na najdłuższym dystansie blisko 41km triumfowała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), która trasę pokonała w 1:49:53. Drugą pozycję wywalczyła Justyna Tarnowska (Go Sport AK-SPED Team) – 1:50:26. Trzecie miejsce z czasem 1:55:29 zajęła Magdalena Kosko (MCP Bike Team). Najszybszy na dystansie MEGA uzyskał czas – 1:29:36, szósty – 1:29:41! Walka o palmę pierwszeństwa była jeszcze bardziej zacięta niż na dystansie FIT. Zwyciężył Tomasz Majewski (Retro Stork Team), drugi z sekundą straty okazał się Kamil Kuszmider (Catena Wyszków), trzecie miejsce przypadło Pawłowi Ciunelowi (Centrum Rowerowe Olsztyn Team).