Arena Legionowo. Spotkali się po raz drugi w wakacje (galeria)

tenis-atena_25

Paweł Brylak znów najlepszy (fot. GP/MM)

Najpierw spotkali się w lipcu, teraz w końcówce wakacji znów pograli w Arenie Legionowo. Tym razem w turnieju wzięło udział ponad trzydziestka amatorów gry przy tenisowych stołach. Kto był najlepszy?

Było troszkę młodzieży kilka kobiet i osiemnastka w turnieju OPEN. Każdy nagrał się do woli, bo w głównym turnieju grano systemem do dwóch przegranych spotkań, a następnie o poszczególne miejsca.

Mało młodzieży

Najmłodsi zwycięzcy turnieju to Natalia Żochowska i Kacper Wawer, który byli jedyni w swoich kategoriach wiekowy do 10 lat. jednak dzielnie grali ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami. W kategorii wiekowej 11-13 lat najlepszą okazała się Wiktoria Żochowska, a wśród chłopców na podium znaleźli się: 1. Karol Wiernicki, 2. Bartłomiej Osipowski, 3. Łukasz Wojcieszak. W kategorii 14-16 lat wygrała Aleksandra Polak, a wśród chłopców Józef Żuchowski, a zanim uplasował się Igor Wiśniewski.

Rywalizacja czterech pań

Najlepszą tenisistką stołową w letnim turnieju została Katarzyna Zalewska, która wygrała wszystkie spotkania w stosunku setowym 3:0. Kolejne lokaty zajęły: 2. Anna Nowalska, 3. Aneta Wojcieska, 4. Aleksandra Polak.

Sporo w turnieju OPEN

Osiemnastka zgłosiła to turnieju OPEN. grano systemem „każdy z każdym”, a następnie o poszczególne miejsca. W losowaniu miejsce pierwsze na liście turniejowej wylosował Paweł Brylak. I na takim miejscu zakończył rywalizację, pokonując kolejno:Ryszarda Siadkowskiego, Włodzimierza Brylaka, Artura Kasprzaka i w spotkaniu o pierwsze miejsce Wojciecha Stańczuka. Po prawej stronie drabinki Kasprzak pokonał Stańczuka i tym samym zajął 2 miejsce, a Stańczuk najniższy stopień podium.