Kolarski maraton rowerowy w Lasach Chotomowskich (galeria)

zimowy-maraton-rowerowy_06

Ponad 300 rowerzystów wzięło udział w imprezie kolarskiej w Lasach Chotomowskich (fot. UG Jabłonna)

Święto kolarstwa w gminie Jabłonna! I etap maratonu Northtec MTB Zimą za nami. Pasjonaci kolarstwa górskiego rywalizowali w ośnieżonych Lasach Chotomowskich na wymagających trasach Mega, Fit i Hobby. Imprezę ukończyło 334 zawodników.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Rowerowe Zielony Szlak, a współorganizatorem Urząd Gminy w Jabłonnie. Był to również III Memoriał Andrzeja Wilczopolskiego, podobnie jak w latach ubiegłych, dedykowany  zmarłemu w 2012, który cztery razy z rzędu zdobył tytuł Mistrza Świata w wyścigach psich zaprzęgów. Był wielkim przyjacielem Mazovii. Pomagał w wyznaczeniu trasy pierwszej edycji zimowego maratonu w 2005 roku.

Lasy Chotomowskie to piękne i wymagające szlaki…

Od rana w Chotomowie było widać, że szykuje się tu spora impreza sportowa. Centrum miejscowości opanowali rowerzyści, którzy w biurze zawodów w chotomowskim gimnazjum odbierali numery startowe. Potem kierowali swoje jednoślady w stronę Lasów Chotomowskich na końcu ulicy gen. Lucjana Żeligowskiego. Można było spróbować swoich sił na dystansach: Hobby – 7km, Fit – 25km oraz  Mega – 44km. Lasy Chotomowskie to piękne i wymagające szlaki – mówili przed startem rywalizujący w pierwszym etapie zimowego cyklu. To prawda. Chotomowski las przyjazny jest dla wszystkich amatorów sportów na świeżym powietrzu. Można tu nie tylko jeździć rowerem, ale biegać, maszerować, a zimą biegać na nartach.

Kto najlepszy?

W kategorii Mega Kobiety triumfowała Katarzyna Polakowska z Krakowa (Romet Racing Team), która pokonała trasę w 1:56:26. Drugie miejsce przypadło Barbarze Borowieckiej z Nowej Sobótki (AZS UMED Łódź), która 44km przejechała w 2:10:34. Najniższy stopień podium zajęła Krystyna Żyżyńska-Galeńska z Warszawy (MYBIKE.PL) – 2:12:47. W kategorii Mega Mężczyźni zwyciężył Paweł Baranek z Warszawy (Monteria Factory Team), który stoczył pasjonujący pojedynek z Adrianem Jusińskim z Tłuszcza (TRW Cloudware Team). Zwycięzca uzyskał czas 1:39:44 i był lepszy od rywala o zaledwie 5 sekund. Trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Majewskiemu z Kobyłki-Boguty (Retro Rowery Duda Team), który minął linię mety w 1:40:39.

Pełne wyniki na poszczególnych dystansach oraz w kategoriach można znaleźć TUTAJ.