Legionowo. Stanisław Telejko z klasy 2F w LO im. Marii Konopnickiej wygrał 10. Mistrzostwa MMA w Puławach

stanisław telejko1

Stanisław Telejko z klasy 2F w LO im. Marii Konopnickiej wygrał 10. Mistrzostwa MMA w Puławach, fot. LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie Facebook

Stanisław Telejko z klasy 2F w Liceum Ogólnokształcącym (LO) imienia Marii Konopnickiej w Legionowie został mistrzem Polski w mieszanych sztukach walki w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie MMA Polska w Puławach. Na co dzień Stanisław Telejko trenuje w Legionowskim Klubie Sportów Walki Tajfun.

W sobotę, 9 marca 2024 r. w Puławach odbyły się 10. Mistrzostwa MMA, w których wzięło udział łącznie 700 zawodników rywalizujących w mieszanych sztukach walki. Organizatorem tych zawodów było powstałe w 2019 r. Stowarzyszenie MMA Polska. Celem tej organizacji jest m.in. dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

Spośród 700 zawodników rywalizujących ze sobą w mieszanych sztukach walki podczas tych zawodów aż 350 z nich stanowili kadeci, czyli młodzież w wieku od 12 do 18 lat. Jednym z tych kadetów był Stanisław Telejko, nastolatek będący uczniem klasy 2F w mieszczącym się przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego LO imienia Marii Konopnickiej. Legionowianin rywalizował w kategorii wagowej poniżej 70 kilogramów. Zanim dostał się do finału, stoczył 4 zwycięskie walki, w tym 3 wygrał przed czasem. Walkę finałową również wygrał. Tym samym został mistrzem Polski w mieszanych sztukach walki w swojej kategorii wiekowej i wagowej.

Na co dzień Stanisław Telejko trenuje kickboxing w Legionowskim Klubie Sportów Walki Tajfun.

Zdjęcia: LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie Facebook