Spektrum Sportu. Squashowy turniej dobiegł końca (galeria)

squash-spektrum-sportu_49

10 miejsce zajął Tomasz Matejski (fot. GP/MM)

Trzydniowe zmagania podczas Doctor Best Squash Tournament vol.2 PFS A w Spektrum Sportu, wyłoniły zwycięzców. Wśród mężczyzn triumfował Mateusz Kotra.  Najlepszą zawodniczką okazała się Natalia Ryfa.

Spektrum Sportu polską stolicą squasha! Oczywiście przez ostatnie trzy dni, bo tu były skierowane oczy wszystkich miłośników tej dyscypliny sportu. Do Legionowa zjechali najlepsi zawodnicy squasha w naszym kraju. Można im pozazdrościć niesamowitej kondycji i zwinności, ponieważ ta gra jest jedną z najbardziej wymagających dyscyplin na świecie. Jak twierdzą fachowcy przygotowanie kondycyjne to tylko jedna część sukcesu. Trzeba umieć się poruszać po korcie nie tylko szybko, ale i właściwie. To taki balans między gimnastyką a tańcem, a nie bycie biegaczem i sprinterem. Dlatego też równowaga, płynność ruchów i ich balans to najbardziej pożądane cechy w tej dyscyplinie.

Trochę historii

Squash to dyscyplina sportu, która powstała w Anglii. Zawodnicy z Wysp należą do światowej czołówki. Uprawiany jest w ponad 150 krajach na całym świecie i jest coraz bardziej popularny w Polsce. Nie jest jeszcze sportem olimpijskim, ale działacze starają się o to i niebawem dyscyplina będzie rozgrywana na Igrzyskach Olimpijskich.

Walka była bardzo zacięta!

W legionowskim Spektrum Sportu od piątku do niedzieli trwały zacięte pojedynki. Wśród mężczyzn triumfował Mateusz Kotra z Rzeszowa, reprezentujący krakowski Squash4You Północ, który przewodził na liście rankingowej. W finale pokonał on Faizana Khana ze Szczecina (Marina Sport) 3:1 (11:6, 4:11, 11:9, 11:7), który jest dopiero na 42 miejscu w rankingu. Mecz o trzecie miejsce toczył się pomiędzy Markiem Wojnarskim (czwarty w rankingu)  a Przemysławem Atrasem spod krakowskiego Zabierzowa Squash (pozycja trzecia). Zwyciężył ten drugi, wyżej klasyfikowany 3:0 (11:6, 11:4, 11:3).
Wśród kobiet zwyciężczynią Doctor Best Squash Tournament vol.2 PFS A została Natalia Ryfa z Warszawy, zawodniczka SquashCity Ochota, która przed legionowskim turniejem była klasyfikowana na drugim miejscu w rankingu. W finale pokonała „14” zawodniczkę rankingu Dorotę Grzechowiak z Poznania 3:0 11:7, 11:6, 11:4). Bój o trzecie miejsce wygrała Anna Zawratka, siedemnasta rakieta rankingu, która pokonała wyżej notowaną Nazię Mohamet (11). Mecz rozstrzygnęła w trzech setach -11:7, 11:6, 18:16, choć trzeci był zdecydowanie zacięty i wyrównany. W legionowskim turnieju squasha wzięło udział blisko 90 zawodników i zawodniczek.