Tajfun Legionowo. 8 medali w Sejnach!

Tajfun

Tajfun Legionowo zdobył w Sejnach 8 medali! (fot. Tajfun)

Drużyna Tajfuna Legionowo wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Państw Nadbałtyckich w Sejnach – Baltic Cup 2. Legionowski klub reprezentowało sześciu zawodników i zawodniczek.

Sejny to nieduża miejscowość w północno-wschodniej Polsce, położona tuż przy granicy z Litwą. To tu odbył się Baltic Cup2 w kicboxingu w kategorii seniorów i juniorów w formułach K-1 Rules i Kick Light. Świetnie spisali się tam reprezentanci Tajfuna Legionowo, którzy przywieźli znad Marychy (rzeka przepływająca przez miejscowość – przyp red.) osiem krążków. Nad medalową ekipą czuwał  powodzeniem trener Tomasz Szczepaniuk.

4 złota

Nie mogło być inaczej. z ośmiu medali, cztery były z najcenniejszego kruszcu. Wywalczyli je: Sylwia Kiliś, która dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium – K-1 Rules kat. do 60kg i Kick-Light kat.  do 60kg (seniorzy) oraz Michał Dominiak – K-1 Rules kat. do 86kg (seniorzy) i Kacper Kotecki – K-1 Rules kat. do 81kg (seniorzy).

2 srebra i 2 brązowe medale

Dwa medale koloru srebrnego i brązowego zdobył Krzysztof Łuniewicz-Stępniak, który zajął drugą lokatę w K-1 Rules kat. do -75kg i był trzeci w Kick-Light kat. do 74kg (seniorzy). Srebro w Sejnach wywalczyła juniorka Beata Affek w Kick-Light kat. do 60kg, a brąz zdobył Sebastian Kołakowski w K-1 Rules kat. do 71kg (seniorzy). Taki dorobek Tajfuna pozwolił na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji medalowej. Brawo!!!