Tenis stołowy. Grand Prix ruszyło po raz 10. (galeria i wyniki)

tenis-legionowo_20

Katarzyna Trochimiuk na trzecim miejscu! (fot.GP/MM

Legionowskie Grand Prix w Tenisie Stołowym ma swoje 10 urodziny! W Arenie Legionowo odbył się pierwszy turniej z siedmiu, które będą składać się na jubileuszowy cykl.

Nastąpiło wiele zmian w jego organizacji, a dodatkowo po sezonie 2016/2017 zostaną uhonorowani ci tenisiści w kategorii OPEN, którzy na przestrzeni dekady zgromadzili najwięcej punktów. Do tej pory lista wszech czasów wygląda następująco:

10. Damian Wasiak – 9, 9 = 18

Za pierwsze w cyklu zawodnikom jest przyznawane 10 punktów, za drugie 9 itd. aż do dziesiątego miejsca, za które tenisista otrzymywał 1 punkt.

OPEN Kobiet

Tym razem sześć pań walczyło o miano najlepszej zawodniczki. Bezkonkurencyjną okazała się zawodniczka Spójni Warszawa Katarzyna Trochimiuk. Tenisistka stołowa z Łomianek nie dość, że wygrała zawody w kategorii kobiet, znakomicie poczynała sobie w turnieju OPEN. Ale o tym w dalszej części relacji. Drugie miejsce przypadło Sandrze Wyszpolskiej z Legionowa, która przegrała jedno spotkanie. Najniższy stopień podium zajęła Lidia Walecka z Janówka. Trzy kolejne miejsca zajęły Anna Nowalska, Elżbieta Kowalec i Renata Wajs.

OPEN

Do turnieju zgłosiło się 25 zawodników w tym jedna kobieta, wspomniana Trochimiuk. Młoda zawodniczka ze Spójni (rocznik 2002) doszła do finału, co  na pewno było jej sporym sukcesem. Pokonała w drodze do finału m.in. Pawła Brylaka 3:2, Artura Kasprzaka 3:2 i Andrzeja Kadłubowskiego. W finale, mocno zmęczona, nie sprostała Krystianowi Markowi i uległa 1:3. Tym samym Marek został zwycięzcą 1 Turnieju X Grand Prix Legionowa. Za nim na podium uplasował się Kasprzak, który odegrał się Trochimiuk i wygrał w spotkaniu o 2 miejsce z zawodniczka Spójni. 3:0.