Karol Hołubowicz mistrzem Europy w teakwondo

1896805_752659268113571_9023685235278199121_n

Karol Hołubowicz na podium (fot. facebook)

Karol Hołubowicz, zawodnik Legionowskiej Akademii Sportów Walki zdobył w piątek w  (kat. -74 kg) zdobył w Innsbrucku złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy w taekwondo olimpijskim.

18 letni Karol Hołubowicz (kat. -74) od pierwszego pojedynku prezentował świetną formę. Najpierw przed czasem pokonał Francuza, wygrywając 17:5, w ćwierćfinale 9:4 wygrał z Serbem – ćwierćfinalistą Olimpiady w Londynie, a w półfinale rozprawił się z Chorwatem 9:3. W finale zmierzył się z Hiszpanem (młodzieżowym mistrzem świata z 2012 roku), którego pokonał 8:7 i tym samym zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Europy.

Reprezentacja Polski ostatecznie wywalczyła 4 medale: złoto i 3 srebra i zajęła 4 miejsce drużynowo. Jest to wynik niewątpliwie najlepszy w dotychczasowej historii startów Polaków na MME. Niewiele zabrakło, a medali byłoby jeszcze więcej, aż 4 zawodników przegrało swoje walki o medal 1 punktem.

Legionowska Akademia Sportów Walki poszukuje sponsora, który pomoże zawodnikowi w zdobyciu kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska w Rio de Janeiro.