Basket Legionowo. Była trema, ale inauguracja zwycięska! (galeria)

basket-pruszkow_06

Basket zainaugurował rozgrywki ligowe (fot. GP/MM)

Legionowskie Stowarzyszenie Koszykówki „Basket” zainaugurowało rozgrywki w U12 spotkaniem z MKS-em I Pruszków. Podopieczni Roberta Sitka podejmowali rywali w „siódemce” przy Królowej Jadwigi.

Pierwsza kwarta to bardzo wyrównane spotkanie. Obie drużyny grały zbyt nerwowo. Było widać, że oba zespoły mają problemy ze skutecznym wykończeniem akcji. Wynik oscylował w granicach remisu, ale po 10 minutach goście prowadzili 15:13.

Druga kwarta zadecydowała

Koszykarze Basketu pokazali klasę w drugiej odsłonie pojedynku. Wygrana 29:11 świadczy o dużej przewadze drużyny z Legionowa. Od stanu 17:15 dla zespołu z Pruszkowa, do głosu doszli legionowianie. Na parkiecie szalał Sławiński, który dorzucał kolejne swoje punkty z 19. w całym meczu. Basket wyszedł na prowadzenie 31:17, a na przerwę schodził, wygrywając 42:26. Dwie kolejne odsłony pojedynku to zdecydowanie lepsza gra pruszkowskich koszykarzy. Mozolnie odrabiali straty, ale w chwili końcowej syreny nadrobili do Basketu 9 oczek. To było za mało, by wywieźć punkty z Legionowa. Najlepszym rzucającym w drużynie gospodarzy był Fabian Kuciewski, który zgromadził 21 oczek.

Legionowskie Stowarzyszenie Koszykówki „Basket” – MKS I Pruszków 64:57 (13:15, 29:11, 10:14, 12:17)

Basket Legionowo: Fabian Kuciewski – 21, Eryk Sławiński – 19, Janusz Ratowski -13, Michał Szumiata – 6, Mikołaj Rajchert – 2, Michał Stelmach – 2, Miłosz Andrzejewski – 1, Maciej Trzaska, Oskar Krynicki, Bartłomiej Kłosek, Kacper Kisieliński, Tymoteusz Nadaj, Jakub Miziński, Adam Pakuła.

W sobotę o 14.00 w „siódemce” zadebiutują koszykarki Basketu! Drużyna będzie występować U12K czyli w roczniku 2005 i młodsze. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr  7 będzie prowadzić pani Irena Koper! Trzymamy kciuki za debiut.