Lotos Jabłonna. Działo się pod koszami

koszykówka

Grand Prix Gminy Jabłonna w Koszykówce cieszy się sporą popularnością (fot. Lotos)

W hali Szkoły Podstawowej w Jabłonnie odbył się 3 Turniej I Grand Prix Gminy Jabłonna w Koszykówce.

Koszykówka młodzieżowa w gminie Jabłonna cieszy się sporą popularnością. Dlatego też w sezonie 2015/2016 Lotos Jabłonna organizuje Grand Prix dla uczniów szkół podstawowych, mieszkańców gminy Jabłonna. Turniej prowadziła Wanda Myślińska, instruktor w Lotosie Jabłonna a jednocześnie nauczycielka z jabłonowskiej szkoły, ciesząca się dużym autorytetem wśród dzieci i młodzieży.

13 drużyn mimo ferii

W sobotę (30.01) w 3. Turnieju cyklu wzięło udział 13 drużyn. Mimo ferii i panującej grypy, organizatorzy cieszyli się ze sporego zainteresowania turniejem wśród dzieci. Bardzo zadowolona była też Wanda Myślińska, która od wielu lat zdobywa z dziewczętami czołowe miejsca w rywalizacji międzyszkolnej powiatu w tej dyscyplinie. W 3 turnieju najlepsze w kategorii dziewcząt starszych okazały się dziewczęta z klasy piątej – Jabłonki, które wygrały wszystkie swoje mecze. 2 miejsce przypadło drużynie Pulpetów, a trzecią lokatę zajęły Dzikie Koty. 4 miejsce przypadło Koszykareczkom, a piąte Alpakom. W młodszej grupie triumfowały dziewczęta z Fire Ball, 2 miejsce zajęły prowadzące w klasyfikacji Skorpiony, a trzecią lokatę zdobyły Truskawki. Spośród chłopców młodszych najlepiej wypadła drużyna Ognistych, która pojawiła się na tym turnieju po raz pierwszy, a w starszych Blok Ekipa prowadząca w zawodach. Gościem specjalnym, który z zaciekawieniem oglądał pojedynki dzieci pod koszami, był wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski.