Legion Legionowo. Juniorzy pokonali lidera z Wołomina

legion-ursynow_57

Legio lepszy od Wołomina (fot. arch. GP/MM)

W walce o miejsca 5-12 Legion Legionowo spotkał się z liderem tej części rozgrywek UKS-em 2 Wołomin. Podopieczni trenera Roberta Sitka rozegrali bardzo dobre spotkanie i wygrali je różnicą siedmiu punktów.

O zwycięstwie legionowian zadecydowała świetna gra w pierwszej i czwartej kwarcie. Gortat i spółka w tych odsłonach pojedynku zdobyli niewielką przewagę, ale jakże ważną w kontekście całego spotkania. W pierwszych dziesięciu minutach Legion był lepszy od rywali o 4 punkty. W drugiej odsłonie, drużyny walczące w Zespole Szkół przy ulicy Zakopiańskiej, zanotowały remis 20:20.

Wyrównany przebieg dwudziestu ostatnich minut

To był bardzo wyrównany pojedynek. Świadczą o tym kolejne dwie kwarty. Legion trzecią kwartę wygrał zaledwie jednym oczkiem, w ostatniej rzucił trzy oczka więcej, które dały zwycięstwo 83:76.

To był dobry, wyrównany mecz. Wysoki skład gości przeważał na deskach, dlatego też musieliśmy grać szybko w ataku oraz agresywnie w obronie. Na dobrym wyniku zaważyła nasza świetna skuteczność za 3 punkty. Moi zawodnicy dziesięciokrotnie trafiali zza linii rzutów za trzy punkty – podsumował spotkanie trener Sitek.

Legion Legionowo – UKS 2 Wołomin 83:76 (21:17, 20:20, 20:19, 22:19)

Legion Legionowo: Ciebielski – 15, Gródek – 14, Wiśniewski – 14, Michał Wojciechowski – 12, Gortat – 11, Zawistowski – 9, Błaszczak – 8, Marcin Wojciechowski , Kurlanc.