Legion Legionowo. La Basket się zrewanżował

legion-la-basket_21

Legion Legionowo (fot. arch. GP/MM)

Bardzo wyrównane spotkanie rozegrali koszykarze Legionu Legionowo z drużyną UKS La Basket Warszawa. W pierwszym spotkaniu w Legionowie miejscowi koszykarzy U-13 pokonali rówieśników z Warszawy sześcioma oczkami 63:57. Jak było w miniony piątek w rewanżu?

Pierwsza połowa spotkania to bardzo dobra postawa podopiecznych Tomasza Matusiaka. Po dwudziestu minutach gry Legion prowadził czterema punktami 32:28. 8 punktów rzucił w przeciągu pięciu minut Michał Senkowski, a swoje oczka dorzucili Wojciech Matysiak, Olaf Sławiński, Damian Kujawa, Krzysztof Litwiński, Damian Majewski i Michał Szcząchor.

Trzecia kwarta zdecydowała o wyniku

Niestety w trzeciej kwarcie bardziej skuteczni okazali się gospodarze, którzy trzecie dziesięć minut spotkania wygrali 19:8. Po trzydziestu minutach gry La Basket prowadził siedmioma punktami 47:40. Legion próbował odwrócić niekorzystny rezultat, ale w finałowej kwarcie zdołał odrobić tylko punkt. La Basket pokonał koszykarzy z Legionowa… 6 punktami. Taką samą różnicą wygrał Legion na własnym parkiecie.

UKS La Basket Warszawa – Legion Legionowo 65:59 (19:16, 9:16, 19:8, 18:19)