Legionowska Dycha pobiegła po raz szósty

legionowska-dycha-2014_28

Legionowska Dycha 2014 (fot. Arena Legionowo, Daniel Kucharski)

Uczestnikom szóstej Legionowskiej Dychy przyszło rywalizować w minioną niedzielę w naprawdę trudnych warunkach. Chociaż start imprezy zaplanowano na godzinę 10:00, to i tak upał dał się we znaki zawodnikom.

Najszybciej trasę dziesięciu kilometrów pokonał mieszkaniec Chotomowa, Emil Dobrowolski, który wbiegł na metę z czasem 30’37s. Wśród pań najszybsza okazała się Aleksandra Jakubczak z czasem 36’21s.
Podobnie jak w zeszłym roku, tym razem start i meta Legionowskiej Dychy umiejscowione były na placu przed Areną Legionowo. Dziesięciokilometrowa trasa prowadziła ulicami Chrobrego, Batorego, Piłsudskiego, Kościuszki i Jasnogórską. Upalna pogoda mocno dała się we znaki części uczestników, dlatego organizatorzy ustawili w kilku miejscach trasy kurtyny wodne, które miały dać biegaczom nieco ochłody. Najszybciej trasę pokonał 27-letni Emil Dobrowolski (30’37s), reprezentant LŁKS Śniadowo Łomża, drugi był Ukrainiec Siergiej Okseniuk (30’58s), a trzeci Sergiej Marchuk (32’01s). Wśród pań bezapelacyjnie najlepsza okazała się Aleksandra Jakubczak, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, która pokonała trasę w czasie 36’21s. Druga na metę dotarła Ukrainka Katarzyna Karmanenko (37’02s), a trzecia Beata Lupa z czasem 38’44s. Oprócz biegów seniorów, odbyły się także biegi dziecięce.