Oktawia Nowacka, żołnierz z Zegrza, zwyciężyła w Pucharze Świata

oktawia-nowacka

Oktawia Nowacka (fot. Archiwum CSŁiI)

Oktawia Nowacka, żołnierz zawodowy z zegrzyńskiego Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, potwierdziła swoją rewelacyjną formę w tym sezonie wygrywając finałowe zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, które odbyły się 7 czerwca br. w amerykańskiej miejscowości Sarasota (Floryda).
Nasza reprezentantka wygrała ostatnią finałową edycję pucharu zdobywając 1337 punktów. Drugie miejsce zajęła Litwinka Laura Asadauskaite (1323), a na trzecim uplasowała się Chinka Qian Chen (1320).
W trakcie tych zawodów po bardzo dobrych trzech pierwszych konkurencjach: szermierce, pływaniu oraz jeździe konnej Oktawia Nowacka trochę straciła do prowadzącej Sarloty Kovacs i na trasę biegu połączonego ze strzelaniem ruszała z 43 sekundową stratą. Jednak po rewelacyjnym biegu i bardzo dobrym strzelaniu nasza pięcioboistka wyszła na prowadzenie i niezagrożona dobiegła do mety.
Wcześniej zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych także w węgierskim Budapeszcie oraz chińskim Chengdu, a drugie miejsce zajęła w egipskim Kairze. W związku z jej bardzo dobrymi ostatnimi startami jest jedną z faworytek mistrzostw świata, które we wrześniu odbędą się w Warszawie, a także polską nadzieją na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku.
Oktawia jest reprezentantką kadry narodowej, klubu Stowarzyszenie Pięciobój Polski CWKS Legia Warszawa, a także Wojskowego Zespołu Sportowego usytuowanego w zegrzyńskim Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, w którym służy jako żołnierz zawodowy.

Tekst: kpt Krzysztof BARAN