KS Legionovia Legionowo wygrywa w szalonym meczu z Victorią Sulejówek 4:3 po golu w samej końcówce spotkania

W sobotę (13 kwietnia) piłkarze Legionovii zmierzyli się na własnym stadionie z ekipą Victorii Sulejówek w ramach rozgrywek III ligi grupy I. Podopieczni Marcina Broniszewskiego w spotkaniu, w którym kibice zobaczyli aż siedem goli wygrali dzięki bramce zdobytej w samej końcówce meczu. Trzy punkty zdobyte z ekipą z Sulejówka są bardzo ważne dla Novii w walce o utrzymanie w III lidze.

W poprzednim (6 kwietnia) meczu ligowym na wyjeździe piłkarze Legionovii zremisowali 1:1 z ekipą ŁKS Łomża. Obecnie każdy mecz ligowy jest dla podopiecznych Marcina Broniszewskiego walką o wszystko, ponieważ ekipa z Legionowa cały czas znajduje się w strefie spadkowej III ligi grupy I. Ekipa Victorii przyjechała na stadion Legionovii mając na swoim koncie serię trzech porażek z rzędu, dlatego kibice Novii liczyli, że sięgnięcie po komplet punktów w tym spotkaniu jest możliwe. Jedno jest pewne, w meczu Legionovii z Victorią Sulejówek nie zabrakło emocji, a kibice obejrzeli aż siedem goli.

Lepiej sobotnie spotkanie rozpoczęła ekipa gospodarzy, która już w 9 minucie za sprawą Franciszka Fabiszewskiego objęła prowadzenie. Piłkarze Legionovii poszli za ciosem i już w 14 minucie za sprawą Aleca Schwartzmana podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0. Goście strzelili gola kontaktowego w 24 minucie wykorzystując rzut karny. Kibice nie obejrzeli już więcej goli w pierwszej połowie, która zakończyła się prowadzeniem Novii 2:1.

W drugiej połowie przez dłuższy czas utrzymywał się wynik 2:1, jednak w 69 minucie to goście rzucili się do skutecznego ataku, w wyniku którego wyrównali na 2:2. Ekipa z Sulejówka długo nie cieszyła się prowadzeniem, ponieważ już w 72 minucie gola dla gospodarzy na 3:2 strzelił Jewhen Radionow. Ekipa przyjezdna ponownie rzuciła się do ataku, co przyniosło efekt w postaci gola na 3:3 w 78 minucie. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem i podziałem punktów, jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Marcina Broniszewskiego. Bramkę na 4:3 w 89 minucie spotkania zdobył dla Legionovii Wiktor Chudy. Ostatecznie to Novia wygrała trudne spotkanie i zdobyła trzy punkty.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu na drużyną z Sulejówka ekipa Legionovii ma na swoim koncie 21 punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Novia traci obecnie do bezpiecznego miejsca gwarantującego utrzymanie w III lidze 5 punktów. Najbliższe spotkanie podopieczni Marcina Broniszewskiego rozegrają na wyjeździe w sobotę (20 kwietnia) z Wartą Sieradz, która ma na swoim koncie 28 punktów i zajmuje 12 miesjce w ligowej tabeli.

KS Leigonovia Legionowo – Victoria Sulejówek 4:3 (2:1)

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Brudnicki, Zaklika, Szwed, Biegański, Górski, Schwartzman, Wojdyga, Radionov, Nakrosius, Sonnenberg, Fabiszewski.

Wyjściowa jedenastka Victorii Sulejówek: Jankiewicz, Majchrzak, Dębski, Ławcewicz-Musialik, Wielgosz, Pindor, Wilanowski, Wróbel, Świątek, Dźwigała, Bednarek.