KPR Legionowo. Czerwone kartki pozbawiły zwycięstwa z Płockiem

KPR Legionowo - Orlen Wisła II Płock_10_wynik

Michał Grabowski ponownie był skuteczny egzekutorem rzutów karnych (fot. GP/kg)

KPR Legionowo przegrał mecz z Orlen Wisłą Płock II, który wczoraj (20 lutego) został rozegrany w DPD Arenie Legionowo. Nasi piłkarze ręczni mieli przewagę do czasu, aż z gry przez czerwone kartki wyeliminowani zostali Filip Fąfara i Kamil Ciok.

W środę w DPDP Arenie Legionowo zmierzyły się zespoły sąsiadujące w tabeli. Przed meczem KPR Legionowo miał w tabeli tylko dwa punkty przewagi nad zespołem z Płocka, więc mogliśmy się spodziewać wyrównanego widowiska.

Rozprężenie w końcówce pierwszej połowy

KPR Legionowo w porównaniu z meczem z SPR PWSZ Tarnów przystąpili w nieco zmienionym składzie. Na skrzydłach zamiast Michała Grabowskiego i Eryka Bielawskiego wystąpili Damian Suliński i Michał Ignasiak. Decyzja trenera Smolarczyka okazała się skuteczna, bowiem w pierwszej części meczu obaj zawodnicy punktowali, czy to po rzutach z kontry, czy po ciekawych rozegraniach akcji ofensywnych. W pierwszej części meczu dobrze punktował Filip Fąfara i zawodnicy KPR-u wypracowali sobie kilkubramkowe prowadzenie. Niestety zaraz po tym w szeregi naszych zawodników wkradło się rozprężenie. Nieporozumienia w rozegraniu legionowian wykorzystywał z zimną krwią Daniel Czapliński, który tego wieczora rzucił aż 10 bramek. Do przerwy legionowianie jeszcze się obronili i do szatni zeszli z przewagą trzech bramek (15 – 12).

Póki były siły

Po przerwie ostro zaatakowali zawodnicy z Płocka. Przyspieszyli rozegranie i poprawili obronę. W ciągu 7 minut rzucili 6 bramek, na które legionowianie potrafili odpowiedzieć tylko trzema. W 37. minucie spotkania mieliśmy remis 18:18. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Michał Prątnicki – pokrzykując na kolegów przyspieszył rozegranie, sam też zdobył bramkę rzutem z biodra. Nasi wypracowali dwubramkową przewagę. Wydawało się, że dzięki temu zrywowi legionowianie wygrają spotkanie z Płockiem, niestety około 45 minuty spotkania trzecią dwuminutową karę otrzymał Filip Fąfara, a chwilę po nim Kamil Ciok. Ich miejsce na parkiecie zajęli Paweł Gawęcki i Eryk Bielawski, jednak żaden z zawodników nie potrafił skutecznie zastąpić swojego wykluczonego z meczu kolegi. Mozolnie zwodnicy z Wisły II odrabiali straty i na dwie minuty przed końcem spotkania mieliśmy remis po 30. Zawodnicy z Płocka rozegrali skuteczną akcję, ale na doprowadzenie do remisu nasi zawodnicy mieli jeszcze kilkadziesiąt sekund.

Rozegranie akcji trwało kilkadziesiąt sekund. Zawodnicy zmieniali pozycję, ale szybko, w naszej ocenie zbyt szybko sędziowie zaczęli sygnalizować grę naszych na czas. Nasi wymienili 6 podań i sędziowie przy 7 przerwali akcję, na 10 sekund przed końcem spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 30:31 dla Wisły Płock II.

KPR Legionowo przegrał kolejny mecz. Gra ponownie posypała się pod koniec meczu, kiedy naszym zawodnikom zwyczajnie zabrakło sił.

KPR Legionowo – Orlen Wisła II Płock 30:31 (15:12)

KPR Legionowo: Michał Grabowski 6, Michał Ignasiak 6, Filip Fąfara 5, Michał Prątnicki 5, Wiktor Jędrzejewski 4, Damian Suliński 3, Kamil Ciok 1

Kary: 14 minut
Żółte Kartki: Fąfara, Ciok, Jędrzejewski
Czerwone kartki: Fąfara, Ciok
Orlen Wisła II Płock: Daniel Czapliński 10, Mateusz Fuksiński 6, Mateusz Ziemiński 5, Szymon Perdyc 4, Miłosz Rupp 4, Tadeusz Janiszewski 1, Dominik Mierzwicki 1

Kary: 6 minut

Żółte kartki: Mateusz Ziemiński