KPR Legionowo. Nieznaczna porażka z liderem z Tarnowa

KPR Legionowo - Tarnow_05_wynik

Filip Fąfara i Michał Prątnicki (fot. KPR Legionowo)

Piłkarze ręczni KPR Legionowo nieznacznie ulegli liderowi rozgrywek tabeli I Ligi grupy C SPR PWSZ Tarnów 29:30. Zawody były bardzo wyrównane, a świetny mecz rozegrał Michał Prątnicki.

Piłkarze ręcznik KPR Legionowo przystąpili do meczu z liderem rozgrywek bardzo zdeterminowani. Świetnie w obronie grali Ciok i Fąfara, przeciwnicy mieli ogromne problemy z oddaniem skutecznych rzutów. Przez całą pierwszą połowę na tablicy wyników widzieliśmy kilku punktową przewagę naszych zawodników. Ogromna w tym zasługa Michała Prątnickiego i Wiktora Jędrzejewskiego. Nasz rozgrywający skutecznie rzucał sprzed obrońców, a swoich przeciwników na kole umiejętnie przestawiał nasz obrotowy. Z upływem czasu obrona zespołu z Legionowa stała się nieco mniej agresywna, przez co tarnowianom udało się doprowadzić do remisu. Do przerwy jednak udało się wypracować jednobramkową przewagę i do szatni zawodnicy zeszli przy stanie 14:13.

W drugą połowę lepiej weszli zawodnicy z Tarnowa. Wynik dalej oscylował w granicy remisu, jednak częściej na przewadze byli goście. Świetnie grał Łukasz Dutka, a także wprowadzony za kontuzjowanego Michała Chodarę rozgrywający Albert Senek. Szybsza gra i wyższa obrona skutecznie utrudniała rozwinięcie skrzydeł legionowskim szczypiornistów. Gdy wydawało się, że przeciwnicy zaczną naszym odskakiwać, kilka bramek zdobył Kamil Ciok oraz po świetnym rozegraniu ze środka Igor Jędrzejewski. Nasi zawodnicy grali naprawdę dobre zawody. Być może w końcówce zabrakło nieco sił, bo o ile trener przyjezdnych mógł nieco rotować zawodnikami, to Prątnicki, Ciok i Jędrzejewski spędzili na parkiecie cały mecz. W końcówce bramkę dla SPR PWSZ Tarnów na 29:30 zdobył Jakub Ćwięka, co niejako uznać można było za podsumowanie świetnej w jego wykonaniu drugiej połowy meczu. Legionowianie mieli jeszcze możliwość wyrównania, niestety strzał Kamila Cioka wybronił bramkarz gości.

KPR Legionowo – SPR PWSZ Tarnów 29:30 (14:13)

KPR Legionwo – Michał Prątnicki 8, Michał Grabowski 7, Wiktor Jędrzejewski i Kamil Ciok – po 5, Eryk Bielawski 2, Filip Fąfara 1, Paweł Gawęcki 1

SPR PWSZ Tarów – Jakub Ćwięka 8, Marcin Wajda 7, Łukasz Nowak 6, Jakub Kowalik 4, Krzysztof Mogielnicki 2 , Albert Sanek 2, Kacper Pawłowski 1

Kary: KPR Legionowo 6 minut – SPR PWSZ Tarów 10 minut