KPR Legionowo S.A. Wygrana w Pucharze Polski

kpr_47

Michał Ignasiak w Sierpcu trafił 5 razy do bramki rywala (fot. arch. GP/MM)

MKS Mazur Sierpc pokonany w kolejnej, ostatniej rundzie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Legionowski klub, po przegranej z Padwą Zamość, zrehabilitował się… częściowo oczywiście, wygraną w Sierpcu.

Występujący w I Lidze, Grupie A, MKS Mazur Sierpc nie był w stanie powalczyć z inną drużyną I Ligi, KPR-em Legionowo. Bardziej doświadczona drużyna, występująca jeszcze w zeszłym sezonie w Superlidze, ani na moment nie pozwoliła gospodarzom rozwinąć skrzydeł.

Najlepsi w województwie

KPR Legionowo na szczeblu wojewódzkim pokonał w drodze do finału AZS UW Warszawa 27:23 i KS Uniwersytet Warszawski 30:24. Sierpczanie okazali się lepsi od SPR-u ROKiS Radzymin, po rzutach karnych i pokonali zespół CKS-u Jurand Ciechanów 29:27. W finałowej potyczce legionowianie wygrali 9 bramkami i awansowali do dalszych rozgrywek.

MKS Mazur Sierpc – KPR Legionowo 23:32 (9:17)

KPR Legionowo: Węgrzyn, Wyrozębski – Prątnicki – 6, Filipowicz – 6, Ignasiak – 5, Grabowski – 4, Ciok – 3, Niedziółka – 2, Gawęcki – 2, Brinovec – 2, Fąfara – 1, Bielawski – 1, Suliński.

Karne: 0.

Kary:  12 minut (Fąfara – 3 x 2 minuty, Prątnicki, Bielawski, Ciok – 1 x 2 minuty).

Czerwona kartka: Fąfara (w wyniku gradacji kar).