Piłka ręczna. Przedostatni krok wykonany!

W 21 kolejce rozgrywek I Ligi Grupy A szczypiorniści KPR-u Borodino Legionowo pokonali w Wolsztynie miejscowego Wolsztyniaka 26:17. Przerwa w rozgrywkach nie spowodowała spadku formy lidera. Wręcz przeciwnie. Legionowianom po wygranej w Wielkopolsce pozostaje postawić ostatni krok w meczu z Vetrexem Sokołem Kościerzyną.

Spotkanie w Wolszynie toczyło się pod dyktando podopiecznych Roberta Lisa. Jednak nie było to łatwe spotkanie, bo gospodarze nie oddawali pola gry przeciwnikowi i tak jak w ostatnich spotkaniach KPR-u starali się pokazać się z jak najlepszej strony. Do przerwy KPR prowadził tylko dwiema bramkami, mimo że w pewnym momencie miał już na koncie pięć bramek na swoją korzyść.

Spokój i jak zwykle udana końcówka

Jeszcze trzykrotnie po zmianie stron Wolsztyniak doprowadzał do remisu – 12:12, 13:13 i 14:14. Od tego momentu na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna. Szczypiorniści z Legionowa jak zwykle wrzucili swój drugi bieg i zaczęli niepodzielnie panować w wolsztyńskiej hali. Ostatecznie KPR Borodino Legionowo pokonało Wolsztyniak Wolsztyn 26:18.

Wolsztyniak Wolsztyn – KPR Borodino Legionowo 18:26 (10:12)

Więcej o spotkaniu w Olsztynie i kolejnym meczu z Kościerzyną w papierowej Gazecie Powiatowej i w e-Wydaniu.