Eco Berensona — rewolucja w budownictwie ekologicznym

berensona

Do tej pory dom drewniany modułowy kojarzył Ci się z małymi, letniskowymi budynkami? Przekonaj się, że ta ekologiczna i tania technologia budowlana sprawdza się także w przypadku wznoszenia nowoczesnych osiedli.

Znany od lat deweloper, JW Construction, zdecydował się na zbudowanie osiedla w całości z modułów drewnianych w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Dzięki temu lokatorzy będą mogli żyć w ciepłych i przyjaznych ludziom domach, oszczędzając na comiesięcznych rachunkach za prąd, ogrzewanie i ciepłą wodę.

Technologia modułowa drewniana – przyszłość ekobudownictwa

Drewniane domy modułowe powstają w kontrolowanych warunkach, w fabrykach, które zajmują się ich tworzeniem. Ściany, podłogi czy dach są przygotowywane w zakładzie, a następnie transportowane na plac budowy. Później następuje montaż, który trwa nierzadko zaledwie kilka dni. Tym samym budowa domu od podstaw zajmuje mniej czasu i jest mniej skomplikowana niż budowa tradycyjnego domu. Niestraszne są także złe warunki pogodowe, a prace nad nowym domem mogą trwać niezależnie od pory roku.

Cechą domów drewnianych z modułów jest ich lekka konstrukcja, która z kolei przekłada się na niższe koszty, ale nie odbija się negatywnie na trwałości budynku. Drewno używane w produkcji jest bardzo wytrzymałe i ma optymalną wilgotność regulowaną w procesie suszenia. Dzięki temu jest odporne na pleśń i grzyby.

Całoroczne domy modułowe są także przyjazne dla środowiska: wykonywane z naturalnego, odnawialnego materiału nie generują wielu odpadów, są trwałe, neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Ponadto są oszczędne, gdy chodzi o ogrzewanie, a to także przekłada się na ekologiczność rozwiązania.

Eco Berensona — ekorozwiązania dla oszczędnych

Połączenie drewnianej konstrukcji domów z nowoczesnymi technologiami grzewczymi sprawia, że mieszkanie w nich jest tańsze. Po pierwsze, domy są zasilane z instalacji fotowoltaicznych, które produkują prąd, przetwarzając darmową energię słoneczną. Najwięcej energii powstaje od wiosny do jesieni, ale nawet zimą wystarczy słoneczny dzień lub dzień z niewielkim zachmurzeniem, żeby można było korzystać z prądu za darmo. Dlatego też w domach, w których są panele fotowoltaiczne, używane są też pompy ciepła. Te, zasilane energią z paneli, ogrzewają wodę użytkową oraz same mieszkania. Ponieważ pompy ciepła są najbardziej wydajne, gdy powierzchnia grzewcza jest duża, świetnie współpracują z elektrycznym ogrzewaniem podłogowym. Z kolei ogrzewanie podłogowe jest najbardziej wydajne, ponieważ ogrzewając w pierwszej kolejności stopy, daje wrażenie ciepła nawet przy mniejszej realnie temperaturze wnętrza.

I tak ogrzewanie prądem staje się bardzo ekologicznym rozwiązaniem, jednocześnie obniżającym rachunki, co wpływa na koszt utrzymania mieszkania. Jest to ważny argument dla każdego, kto rozgląda się za nowym mieszkaniem na sprzedaż w Warszawie. Osiedle Eco Berensona oferuje właśnie takie, ekologiczne i ekonomiczne lokale mieszkalne o zróżnicowanym metrażu.

Zadbaj o swoją przyszłość i zamieszkaj na Białołęce

Kolejnym atutem ekologicznego osiedla Eco Berensona jest jego położenie. Białołęka, jako jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy, staje się prestiżowym miejscem na mapie. Nowe osiedla, nowoczesne bloki i domy, wymusiły rozwój infrastruktury. Na Białołęce są więc także sklepy, przedszkola, szkoły, punkty usługowe. Dociera tutaj rozbudowana komunikacja miejska, zapewniająca wygodny transport do innych dzielnic Warszawy. Tym samym odległość Białołęki od centrum nie jest uciążliwa, a poruszanie się po mieście jest dużo szybsze niż jeszcze kilka lat temu, także samochodem.

Jednocześnie dzielnica ta ma opinię niezwykle zielonej i sprzyjającej relaksowi na świeżym powietrzu, a w pobliżu niej znajdują się dwa rezerwaty przyrody i kompleks lasów. Jest to więc miejsce nie tylko dla osób biegających, jeżdżących na rowerze, ale także dla rodzin, które spędzają czas ze swoimi energicznymi dziećmi czy spacerując z wózkiem.