Jabłonna. Niepewne losy GOPS i archiwum gminnego. Co z mieszkańcami budynku przy Modlińskiej 130?

modlinska-130-jablonna_03

Mieszkania komunalne przy Modlińskiej 130 (fot. GP/kg)

W zarządzeniu wójta gminy Jabłonna z dnia 13 marca 2015 r. znalazła się uchwała, która ostatecznie nie trafiła do porządku obrad sesji z dnia 25 marca. Ma ona związek z problematyczną sytuacją –  31 marca tracą ważność umowy pod najem lokali użytkowanych przez GOPS i archiwum gminne. Czy obie instytucje zostaną wyrzucone na bruk?

Przedmiotem „znikającej” uchwały jest wyrażenie przez Radę Gminy zgody na zakup nieruchomości, w której miałby swoją siedzibę m.in. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i archiwum gminne. Chodzi o budynek i działkę  znajdujące się na ul. Zegrzyńskiej 1 w Jabłonnie, w której Urząd Gminy wynajmuje powierzchnie pod archiwum (66 m2) i GOPS (112 m2). Jest ona obecnie w posiadaniu Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska z siedzibą w Jabłonnie.

Nieruchomość

Na terenie nieruchomości (powierzchnia 0,2 ha) znajduje się budynek o powierzchni użytkowej 1157 m2. Budynek pochodzi z 1950 r. Na parterze znajdują się lokale, które są wynajmowane z przeznaczeniem na punkty handlowo-usługowe. W budynku mieszkają 4 rodziny i tylko w zajmowanych przez nich pomieszczeniach wymienione są okna i ogrzewanie. Pięć lokali pozostaje pustych. Są to duże mieszkania, które, jak twierdzi wójt Jarosław Chodorski, mogłyby być zaadoptowane na 10 mieszkań komunalnych.

Gdzie się podziać?

31 marca gminie kończy się umowa na powierzchnie wynajmowane w budynku na potrzeby archiwum gminnego i GOPS. Właściciel budynku nie chce już przedłużać umowy, ponieważ od dawna próbuje nieruchomość sprzedać. Do tej pory bezskutecznie. Istotne dla sprawy jest także to, że mieszkańcy kamienicy składali petycje w związku z zamiarami dotychczasowego właściciela sprzedaży prawa własności lokali mieszkaniowych.

Bagatelizowane od lat

W procesie decyzyjnym gminy znaczenie ma także fatalny stan budynku komunalnego przy ul. Modlińskiej 130. Od wójta Jarosława Chodorskiego dowiedzieliśmy się, że z przeprowadzonych ekspertyz wynika, że budynek zagraża bezpieczeństwu. Co więcej wykonane one były lata temu, a ludzie wciąż tam mieszkają. – Według danych pochodzących z ewidencji gruntów i budynków (kartoteka budynków) budynek przy ul. Modlińskiej pochodzi z roku 1880 – wyjaśnia rzecznik Urzędu Gminy Jabłonna Michał Smoliński. Jak informuje, pierwszą ekspertyzę przeprowadzono w 2005 r. i już wtedy wykazywała ona stopień zużycia budynku na poziomie 75%. Kolejną mówiącą o 95% zużyciu wykonano w 2008 r.  Chodorski jest zdeterminowany, by zabrać ludzi z tego budynku i przenieść np. do kamienicy przy Zegrzyńskiej 1.

Dlaczego nie?

Odrzucając uchwałę przewodniczący Witold Modzelewski powołał się na artykuł 102 ust. 5 i104 ust. 1 Statutu Gminy. Jeśli chodzi o art. 102 ust. 5 – jak udało nam się potwierdzić u przewodniczącego – zastrzeżenia budziło przede wszystkim niewskazanie źródeł finansowania. Wójt wyjaśnia, że nie mógł podać źródła finansowania, bo zakupu nieruchomości nie ma jeszcze w budżecie. Mówi, że jeśli uzyska zgodę rady, będzie możliwe wprowadzenie zmian, a tym samym wskazanie źródła finansowania. Zapytaliśmy przewodniczącego, czy nie uważa, że to błąd, że uchwała nie znalazła się w porządku obrad 25 marca, ze względu na tak ważną kwestię jaką jest budynek na Modlińskiej 130.  Modzelewski przyznaje, że sprawy są ze sobą powiązane i zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Mówi jednak, że rada musi być świadoma podejmowanej decyzji. – Jest to normalny sposób pracy Rady Gminy. Radni zdecydowali, po uzgodnieniu z wójtem, że pójdzie to odrębną ścieżką. Jest wiele kwestii, które musimy jeszcze sobie dopowiedzieć, aby podjąć stosowne decyzje. Nikt nie jest przeciwny kupowaniu, ale chcemy wiedzieć, co kupujemy – mówi.

Kolejny konflikt

W sprawę został zaangażowany gminny radca prawny Mariusz Kądzielski. Według jego opinii – (…) całkowita swoboda przewodniczącego w ustalaniu porządku obrad jest ograniczona treścią art.20 ust. 5 u.s.g., który zobowiązuje przewodniczącego do zamieszczania w porządku obrad najbliższej sesji rady gminy projektu uchwały, jeżeli wnioskodawcą jest wójt gminy, a projekt wpłynął do rady gminy co najmniej 7 dni prze dniem rozpoczęcia sesji – napisano w opinii. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że warunek 7 dni został spełniony. – Biorąc pod uwagę dyspozycję zawartą w normie art. 20 ust. 5 u.s.g. można by więc stwierdzić, że intencją ustawodawcy było – dosłownie – zagwarantowanie wójtowi możliwości przedłożenia projektu uchwały rady (por. art. 30 ust. 2 pkt 1 u.s.g.), który to projekt rada winna w ocenie wójta rozpatrzyć i podjąć stosowną uchwałę, ze względu na jego znaczenie dla interesów gminy. Przepis ten jest jednoznaczny i bezwzględnie obliguje przewodniczącego rady do uwzględnienia w porządku obrad sesji projektu uchwały złożonego przez wójta w sposób zgodny z przepisem – podsumowuje w opinii Kądzielski.

Wiedzieli

Nie jest tak, że zanim pojawił się projekt uchwały, radni nie wiedzieli, że rozważana jest ewentualność zakupu nieruchomości na Zegrzyńskiej 1. – Pierwsze rozmowy w tym temacie rozpoczęły się na początku stycznia na posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych. Od tamtej pory na każdym posiedzeniu tej komisji były rozpatrywane punkty dotyczące zakupu tej nieruchomości. Była również poruszana kwestia ul. Modlińskiej 130. To nie jest tak, że radni nic nie robili  – mówi Modzelewski.

Przyspieszenie

To, że uchwała nie znalazła się w porządku obrad rady z dnia 25 marca, jest faktem. Jednak już dzień przed sesją o godz. 14:00 odbyło się posiedzenie Komisji Budżetowej w tej sprawie. Po kilku godzinach obrad na wniosek jednego z radnych „zrobiono przerwę” do dnia następnego. Godzinę przed sesją radni kontynuowali rozmowy w sprawie uchwały. Efekt ustaleń można znaleźć w kalendarzu zaproszeń na stronie gminy. 31 marca o godz. 9:00 odbędzie się wspólne nadzwyczajne posiedzenie Komisji Rozwoju oraz Komisji Budżetowej, a już 2 kwietnia o godz. 14:00 Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Jabłonna. Przedmiotem obrad będzie natomiast wyłącznie rozpatrzenie projektu uchwały dotyczącej nabycia nieruchomości z ul. Zegrzyńskiej 1.

Skąd pieniądze?

Przewodniczący Witold Modzelewski nie wyklucza, że w czwartek uchwała zostanie przegłosowana. Martwi się jednak kwestią finansową. – Mogę się tylko domyślać, jakie będą źródła finansowania. Prawdopodobnie będzie to z obligacji lub z kredytu. Budżet tego nie udźwignie ze środków własnych. Radni głosując, muszą mieć świadomość kolejnego zadłużania gminy. Emisja obligacji to nie jest studnia bez dna. Natomiast problem mieszkań komunalnych jest tylko jednym z problemów Gminy Jabłonna – mówi.

Nie ma konfliktu

Według ekspertyz rzeczoznawców budynek przy Zegrzyńskiej jest wart ok. 2 mln zł. Nie wiemy natomiast, jaką cenę udało się wynegocjować wójtowi, poza tym, że jak mówi są to „rozsądne warunki”. Witold Modzelewski krytykuje fakt, że nie wszystko jest w tej kwestii jasne. – Dostaliśmy projekt uchwały bez kwoty, utajniono część Komisji Rozwoju, kiedy kwoty były ujawniane. Radnym nie odpowiadał taki sposób procedowania nad tą uchwałą. Paragraf 9 statutu gminy mówi o jawności posiedzeń rady i komisji – wyjaśnia. Modzelewski podkreśla, że zawirowania w kwestii uchwały nie mają związku z żadnym konfliktem interpersonalnym. – Wola wójta i wola rady jest tożsama. Tu chodzi tylko i wyłącznie o sposób procedowania tejże uchwały. Jeśli chodzi o samą wolę zakupu i chęci rozwiązania tego problemu – tu nie ma żadnego konfliktu. Wręcz przeciwnie – jest zgodna współpraca – dodaje.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 62

  1. Gdzie się zapodział list od „sprawiedliwego” mieszkańca Jabłonny?

  2. W artykule zostały zawarte błędne informacje na temat budynku. Gminna Spółdzielnia „SCh” w Jabłonnie jest jego właścicielem a nie posiadaczem. Ponadto w całym budynku została wymieniona instalacja centralnego ogrzewania, zmieniono czynnik grzewczy z węgla na gaz ziemny, zostały wymienione okna ,wykonano nową elewację wraz z dociepleniem. Oferta sprzedaży nieruchomości znana była Gminie od 2 lat ponieważ propozycja Spółdzielni przekazana była Pani Wójt poprzedniej kadencji. Spółdzielnia wzięła pod uwagę aspekty społeczne i zaproponowała Gminie korzystną cenę sprzedaży nieruchomości dużo poniżej wyceny.

    • Baner o sprzedaży wisi też od paru lat, a chętni zabijają się.

  3. Ruina ruinę pogania. Zakup ruiny dla ratowania ruiny to ruina dla budżetu. Z deszczu pod rynnę.

    • A czy Pan wie za jaką cenę Spółdzielnia chciała sprzedać budynek innym nabywcom, a baner wisi od roku.

  4. Za taką jaką oni nie chcieli dać, czyli nierynkową.

  5. Dzisiaj sprawa zostanie rozwiązana 🙂 Oczywiście jeżeli oferta jest do przyjęcia 🙂

    • oferta czy koperta? 🙂

  6. wydaje mi się ze zmienili byście podejście gdybyście byli zmuszeni mieszkać w takich warunkach jak my. Z dziećmi bez bieżącej wody, toalety z grzybem na ścianach i strachem ze jak dziecko mocniej będzie skakał po podłodze to spadnie na dol do sąsiadów. Wójt jako jedyny tak naprawdę zajął się ta sprawa, poprzednie władze miały to głęboko gdzieś. Jak w XXI wieku w ogóle można żyć w takich warunkach tym bardziej ze nie jesteśmy jakąś wsią zabita dechami tylko kolo stolicy.

    • Może pani wyjaśnić, co znaczy „zmuszeni mieszkać w takich warunkach jak my”? Ktoś was nakazem sądowym umieścił w tym budynku?

  7. A ma Pan może inne wyjście z tej sytuacji??? Może poprostu mam zapakować dzieci i się wyprowadzić? Tylko zapytam gdzie? Bo chyba wiadomo nie od dziś ze mało kogo stać na zakup s
    własnego mieszkania jeżeli to Pan ma na myśli.

    • Po co od razu kupować? Miliony ludzi wynajmuje mieszkania. To, że kogoś nie stać na zakup mieszkania, nie oznacza, że inni mają mu fundować lokum. Nie wszyscy uważają, że coś im się należy. Typowa postawa roszczeniowa.

  8. Uważa Pan ze to źle ze Państwo próbuje pomoc ludziom w gorszej sytuacji ??? Czyli lepiej będzie jak wszyscy będą wynajmować. Z takim podejściem jak Pana to o wszystko teraz można się przyczepić. Po za tym za mieszkania komunalne tez płaci się czynsz, nie mieszkamy tam za darmo i nie jesteśmy właścicielami tylko najemca mi a to zasadnicza różnica.

    • Gwoli ścisłości, nie Państwo, lecz gmina. Moje podejście jest takie, że nie wyciągam rąk po gminne pieniądze. Na całym świecie ludzie wynajmują mieszkania. Nie podoba w jednym miejscu, przenoszą się gdzie indziej. Może czas tracony przez panią na pisaninę internecie, przeznaczyć na jakąś pracę?

    • PS. Ze zdjęcia wnioskuję, że wszystkich biednych ludzi z tego budynku stać na telewizję satelitarną. Jaki pakiet sobie zafundowaliście?

  9. Dla Pana informacji pracuje od 17 roku życia, obecnie wychowuje 3 miesięczna córeczkę i jestem na macierzyńskim to tez Pan uważa za wyciąganie rak po cudze pieniadze ???

    • Skoro uważa pani, że gmina powinna fundować jej komunalne mieszkanie, to tak. Jeżeli kogoś nie stać na mieszkanie, to może powinien przemyśleć kwestię posiadania kolejnych dzieci.

  10. Z tego co się orientuje to Państwo walczy o to żeby rodzinny decydowały się na dzieci. Dlatego między innymi powstają przedszkola gminne, żłobki itd… Powstał też nawet program RODZINA NA SWOIM który dopłaca młodym ludziom na mieszkania. Czy to tez jest wyciąganie pieniędzy od gminy? Przecież tokiem Pana myślenia to każdy powinien dzieci zaprowadzić do przedszkoli prywatnych!!!! bo po co gmina ma za to płacić? ??

  11. Z tego co czytam to pan Jacekk jest bardzo przemadzaly, i wogule nie zdaje sobie sprawy z tego co pisze, bo w mieszkaniach komunalnych nie musza mieszkac ludzie patologicznych, tak mamy satelity ocziwiscie mamy tez samochody,, a jezeli jest pan nie douczony co do tego co to jest mieszkanie komunalne to niech pan sie napierw douczy a nie wypisuje takie niekompetetne rzeczy!! I to nie chodzi o fundowanie prosze sie najpierw dobrze dowiedziec, bo to co pan wypisuje swiadczy o pana kompletnym braku wiedzy! A dzieci kazdy bedzie mial tyle ile bedzie chcial i ten komentarz byl zbedny!!

    • Pan Jacek jest niedouczony (chociaż trochę „przemadzaly”), w związku z tym bardzo lubi jak pouczają go ludzie, którzy piszą „wogule”. Pan Jacek nie pisał, że w mieszkaniach komunalnych mieszkają rodziny patologiczne, no ale uderz w stół… Pan Jacek napisał, że jak się komuś nie podoba mieszkanie, w którym zapada się podłoga, to może się przenieść gdzie indziej (pan Jacek kilka razy zmieniał mieszkanie). Może też tę podłogę sobie za własne pieniądze naprawić, a nie powoływać się na XXI wiek. Pan Jacek sam płaci za usterki w swoim domu i nie prosi o finansowanie tych napraw przez gminę. Pan Jacek uważa, że jak kogoś stać na samochody i dziesiątki złotych miesięcznie na telewizję satelitarną i inne rozrywki, to może również rozejrzeć się za mieszkaniem o lepszym standardzie. Skoro ktoś macha panu Jackowi prze nosem argumentem w postaci trzymiesięcznego dziecka, to pan Jacek ma prawo to komentować (i to robi). W końcu, pan Jacek życzy wszystkim tyle dzieci ile będą chcieli. Nawet jeżeli ich na wychowanie tych dzieci nie stać i miałyby one spadać przez podłogę do sąsiadów.

  12. A kto Panu powiedział ze nie robimy remontów? Staramy się wszyscy jak możemy żeby to miało ręce i nogi ale niestety budynek grozi zawaleniem i jest wpisany do rejestru zabytków wiec nie mamy w tej kwestii dużo do powiedzenia!!! Różne sytuacje chodzą po ludziach i różne nieszczęścia naprawdę nie życzę Panu tego ale może i Pan będzie kiedyś potrzebował pomocy od gminy wiec proszę nie krytykować ludzi bo jeszcze nie wiadomo jak Panu się życie ułoży.

  13. Ja nie mam nic przeciwko pomaganiu ludziom ale nie za wszelką cenę. Mi nikt nie pomaga drogie Mieszkanki, zap..lam po 12 godz. żeby było na czynsz i ratę, żona też nie próżnuje, i nikt się nie czuje w obowiązku mi pomagać. Nawet nie proszę. Mieszkania komunalne jak sama nazwa wskazuje powinny zniknąć razem z minioną epoką. Wójt jak taki hojny niech wam kupuje za swoje a nie zabawia się w hybrydę Salomona z Robin Hoodem. Do obu mu daleko, juz sie poznalismy….

    • Akurat pan to przyjął a priori, panie Januszu 😀

  14. słuszna prawda, jedni muszą kupować na kredyty a innym się należy bo tak się przyzwyczaili z pokolenia na pokolenie. mnie na satelitę nie stać, bo żyje za tyle ile zarabiam a nie ponad stan. ludzie harują w marketach za 1500 zł i jeszcze płaca za mieszkanie, a dla innych wciąż pracy brak bo im wszystko nie pasuje. socjal juz dawno powinien przejść gruntowną zmianę.

  15. W Legionowie jakoś powstają cały czas bloki komunalne i nikt nie ma nic przeciwko temu. Zresztą zaznaczalam juz ze my nie dostajemy tych mieszkań na własność jesteśmy jedynie NAJEMCAMI i tez płacimy czynsz! Pan mówi ze nie prosił o pomoc przecież ja nikomu nie bronie starać się o przydział takiego mieszkania.

  16. w jabłonnie jedyne co wybudowali to mieszkania na piaskowej dla nauczycieli , poza tamtym blokiem inwestycji tego typu nie było od wielu lat choć potrzeby są, były i będą

    • raczej dla dyra i jego synka.

  17. wiec nie rozumiem dlaczego tak krytykuje cie to ze w końcu coś się zmienia

  18. na takie inwestycje powinny byc piniądze z zewnatrz, a nie tylko z gminy. jak jednak widać, a właściwie nie widać, kasy z programów chociażby unijnych brak

  19. Poprawcie mnie jeżeli źle zrozumiałem, albo coś przekręcam. Gmina ma zamiar kupić za wzięte z sufitu 1,5 miliona złotych budynek, który spółdzielnia dotąd bezskutecznie próbowała opchnąć na wolnym rynku. W budynku, który gmina chce kupić mieszkają już lokatorzy, a także mają się wprowadzić nowi. Powodem zakupu jest „troska” o GOPS i archiwum gminne, podczas gdy w budynku gminy za darmo urzęduje bank. Tutaj pojawia się kilka pytań. Np. dlaczego nie ogłoszono przetargu na nową siedzibę archiwum i GOPSU? Może wynajęcie pomieszczeń w innym miejscu byłoby dużo tańsze? Dlaczego nie rozważono budowy taniego budynku (np. kontenerowego, jak w Kazimierzu po pożarze szkoły) na jednej z gminnych działek? Czy po przekształceniu budynku w komunalny, mieszkańcy będą mieli prawo do wykupu mieszkań z bonifikatą (bodajże 80%)? Itp.

    • Już dwa razy wskazywałem, że lepiej ogłosić przetarg na wynajem niż pchać się w ruinę, za którą zapłaci się co najmniej 2 min. Dwie bańki, bo zakup pociągnie wydatki na przystosowanie lokali do wymogów technicznych, których spełnienie będzie bardzo trudne i może nawet nie wszędzie możliwe. Klatka schodowa dla ludzi poniżej 1,85, bo przyładują łepetyną w strop to wymowny obrazek tego badziewia. Przecież jak obejmie to gmina to fala roszczeń, co do stanu technicznego wzrośnie do rozmiarów tsunami, bo gminę łatwiej szarpnąć. GS złapał frajera i tyle.

  20. Nawet z 99% ale pod warunkiem że właściciel (w tym przypadku reprezentująca go RG) ustanowi takie kryteria wykupu.

  21. Bardzo zła decyzja, z kupnem starego budynku za 1,5 mln zł. Zawiodłem się na wójcie. Nie ma dróg, a snuje się wizje o szklanych domach, kupując stary budynek. Gdyby to robiła stara ciotka mógłbym zrozumieć, a tu młody facet kupuje ruderę na którą nawet nie daje się patrzeć i jeszcze trzeba wydać tyle kasy. O co tutaj chodzi.

    • A jak się mają Pana szklane domy do drogi? Do tej „do Pana” i do tej w innej wsi?

  22. o tzw. przemiał 😉

  23. naprawdę przykro jest patrzeć na wasze komentarze, jak nie robią nic a pieniądze z gminy wyprowadzane są na przekrętach to źle jak robią coś dla ludzi to tez źle bo widzę ze w grę wchodzi jakąś głupia zazdrość i brak poczucia sprawiedliwości. Pozdrawiam wszystkich którym tak bardzo przeszkadza to ze ludzie będą żyli w normalnych warunkach a nie bez wody i toalety.

    • Problem polega na tym Droga Pani, że robią to ewidentnie źle i obróci się to również przeciw Pani. Rozumiem, że stan budynku jest taki, iż może być tylko lepiej, ale czy naprawdę wyraźnie lepiej? Żeby się Pani nie rozczarowała. Istnieją inne, niż wpychanie gminy w dziurę budżetową, rozwiązania. Zakładam, że w złej sytuacji mieszkaniowej znalazła się Pani z przyczyn obiektywnych i życzę, żeby ta sytuacja się poprawiła. Musi Pani jednocześnie zrozumieć, iż ogromna, przerażająco przytłaczająca liczba mieszkańców gminy ponosi często ogromne ciężary i wyrzeczenia, aby mieć własne „M” i nie korzysta przy tym z zasobów gminy i niechętnie odnosi się do tego, żeby ktoś był z tego wyręczany tym bardziej w tak kosztowny sposób.

  24. Tak mieszkanko zgodzę się z tobą, że przykro patrzeć jak skręcamy w złą stronę. Bezsensowne inwestycje to najgorsza rzecz jak może nas spotkać. Tak to przykre.

  25. Ludzie nie starajcie się rzucajcie prace, nie spłacajcie kredytów ? 😉 Wkraczamy w rozdawnictwo jak w PRLu? Po cholerę mamy spłacać kredyty jeszcze przez 25 lat jak tutaj tak wydaje się pieniądze? Idźcie na łatwiznę, bo tutaj dobry wujek rozdaje? Gdyby miał sam wyciągnąć kasę ze skarpety pewnie 50 razy przeliczy czy się opłaca, tutaj nie trzeba? Przykre.

  26. Jestem wesoły Jarek
    Mam na przedmieściu budynek
    A w nim światło, wodę, gaz
    Więc zaśpiewam jeszcze raz…

  27. W kilku miejscach Chotomowa pojawiły się kilkumetrowe krzyże. Czy ktoś orientuje się, kto stoi za ta akcją?

  28. Czy może mi ktoś wyjaśnić, jaką uchwałę przyjęli państwo radni. Zgodnie z tym, co odczytał przed głosowaniem Pan Przewodniczący padło sformułowanie „wyraża się zgodę/nie wyraża się zgody” i uchwałę tej treści głosowali radni i taką też przyjęli.

    • wiesz dla radnych nie jet istotne zaa czym głosują 😉 dla nich liczy sie faktmedialny 🙂

      • Medialność całego tego gremium, delikatnie mówiąc nie jest najwyższych lotów. Podjęta w przedstawionej wersji uchwała jest bez sensu i Wojewoda powinien ją unieważnić. Chyba że zostanie przesłana w okrojonej wersji, a to już będzie złamanie prawa. Wójt ma/nie ma zgody na zakup. Ciekawe jak z tego wybrnie.
        Biuro prawne – katastrofa.

        • To nie wiesz że żadnego biura prawnego już nie ma bo tak się wszyscy z wodzem dogadywali? Tylko czekać na kolejne kwiatki, a kto za błędy będzie płacił? My wszyscy

        • wójt powinien dostać upoważnienie RG do pertraktacji / negocjacji/ to raz, po przygotowaniu analizy i wnioskó końcowych z negocjacji ptzygotować treść uchwały pod głosowanie RG o zakupie. to dwa
          FAKT UTAJNIENIA OBRAD KOMICJI W/S CENY ZAKUPU /wyproszono mieszkańcó/ I ZAPROSZENIE NA SESJE „NADZWYCZAJNĄ
          ‚ SPRZEDAJACEGO ORAZ USTAWIONYCH KLAKIERÓW STWORZYŁO UWŁACZAJACE WIDOWISKO KTÓREGO EFEKT JEST Z GÓRY UKARTOWANY WYNIK. Z pewnościa niedługo zawitamy ekipe Rancza bo roboty z nagranem beda mieli duźo mniej :_

  29. uchwalę o wyrażeniu zgody na kupno kamienicy na zegrzyńskiej, tak zrozumiałem z grubsza. może będzie ci to sukces albo nie

  30. Niestety lubujący się w łacińskich zwrotach prowadzący obrady przewodniczący tak się przejął swoją funkcją że ewidentnie dał plamę (tudzież, a może przede wszystkim, prawnik). Spodziewam się że będzie kolejna sesja nadzwyczajna i ponowne głosowanie. Brawo za wnikliwość panie/pani Z PERSPEKTYWY.

  31. Ludzie w Chotomowie taki budynek stoi od kilku lat i NIKT go nie chce kupić, a tu beztroski-jaro kupuje podobny w Jablonce i rozwiązuje problem niemożności sprzedaży kamienicy razem z lokatorami . Kto z Was by kupił dom razem z lokatorami? Nikt. Tragi komedia za nasze pieniądze. W czyim imieniu on działa? Zastanawiał się ktoś?

    • W czyim imieniu? Jest osobny artykuł. Na czasie. Działa w imieniu Boga.

  32. no mamy świąteczny pasztet z grzybem

  33. Jedynymi osobami w tej kamienicy, którym należy się mieszkanie zastępcze są osoby starsze lub w wieku emerytalnym. Bo im będzie trudniej opłacać komorne lub inne wyższe opłaty. Wy DROGIE MIESZKANKI weźcie się za robotę a nie za rodzenie kolejnych dzieci. Niby samotne mamy a na potęgę zachodzą w ciążę. Nie oszukujmy się ale wszyscy młodzi co tam teraz mieszkają żyją z MOPS-U NA NASZ KOSZT. Do pracy i na wynajem jak 50% społeczeństwa. Jak podejmiecie dwa etaty to nie będziecie miły siły na produkcję kolejnych dzieci.

  34. Zgadzam się z Maya. Jakby coś się stało z tym budynkiem. To starsi lokatorzy by poszli do rodzin lub na komorne. Natomiast młode mamy i ich konkubenci pod MOPS. Po mieszkania i zapomogi. Żyjecie na nasz koszt.

  35. Codziennie przejeżdżamy koło tego budynku w drodze do i z pracy. Zastanawiamy się często z żoną JAKIM CUDEM TO JESZCZE STOI ???!!! WIZYTÓWKA GMINY.

  36. Droga may, znasz ludzi mlodych z tego budynku wydaje mi sie ze nie, ludzie ci nie korzystaja z mopsu bo sami pracuja, dbaja o swoje dzieci i mieszkania!!nie ladnie tak osadzac ludzi, jest pani beszczelna wyprodukowana to zostala chyba pani i to nie w polsce! Placa tam tak samo czynsze jak i pani ,i wcale to nie sa male pieniadze! Najpierw trzeba sie zapoznac z sytulacja a nie pisac glupoty, zablysla pani jak gwiazda po prostu, ale to chyba zal dupe sciska, szkoda mi slow na ta wasza bezmyslnosc!

  37. Najłatwiej szastać pieniędzmi mieszkańców. Ma wysoką pensję ale sam nie uszczknie ze swojego? Jak na początek to wielka wtopa?

  38. Wójt zdaje się patrzy dalej niż większość osób które się tu wypowiadają. Planista, architekt. Po prostu wizjoner 🙂

    • Kiepski żart.

      • Tak? A ja panu mówię że on się dopiero rozpędza.

        Ps. Widział pan offset? 😀

        • Podobno nikt go nie widział.

  39. odnoszę wrażenie, że obecna polityka jest skierowana w znacznym stopniu w stronę osób w trudnej sytuacji materialnej, życiowej czy innej. i w porządku nie mam nic przeciw pomaganiu, ale życzę także sobie spojrzenia w stronę tych co sobie jakoś z życiem radzą. płace podatki i dlatego tez mam swoje postulaty do władzy. chce mieć schludną przestrzeń publiczną czy rozwiązane absurdy drogowe jak chociażby wyjazd z chotomowskiej czy rajskiej jabłoni. wczoraj wybrałem się autem do legionowa ulicą jagiellońską i to co tam zastałem to niezły kanał. dziury takie że terenówka ledwo daje radę. zobaczy się jak władza poradzi sobie z takimi problemami.

Dodaj komentarz