KS Legionovia Legionowo. Nieudany początek sezonu podopiecznych Marcina Woźniaka. Novia przegrała na własnym stadionie 0:3 z Concordią Elbląg

Przegrana KS Legionovii Legionowo z Concordią Elbląg 2 fot. KS Legionovia Legionowo

Przegrana KS Legionovii Legionowo z Concordią Elbląg fot. KS Legionovia Legionowo

Za nami inauguracja sezonu 2023/2024 III ligi – grupy I. W meczu domowym 1 kolejki (5 sierpnia) piłkarze Legionovii zmierzyli się z Concordią Elbląg. Podopieczni trenera Marcina Woźniaka nie dali rady drużynie przyjezdnej i przegrali 0:3.

Przypomnijmy, że z końcem poprzedniego sezonu z klubu odszedł trener Michał Piros (w sezonie 2023/2024 prowadzi II-ligową ekipę Wisły Puławy), a jego miejsce zajął Marcin Woźniak. Bardzo duże zmiany dokonały się również w samym składzie. Z drużyny odeszło kilku kluczowych zawodników, m.in. dotychczasowy kapitan Patryk Koziara czy najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Szymon Wiejak. Władze klubu z Legionowa były jednak bardzo aktywne na rynku transferowym czego dowodem jest zakontraktowanie ponad dziesięciu nowych piłkarzy (więcej pisaliśmy TUTAJ).

Powyższe zmiany w zespole z Legionowa spowodowały, że dla fanów Novii forma zespołu przed rozpoczęciem obecnego sezonu była wielką niewiadomą. Pierwszy mecz sezonu 2023/2024 rozegrany przed własną publicznością z Concordią Elbląg miał przynieść kilka odpowiedzi na pytania dotyczące formy zespołu z Legionowa po okresie przygotowawczym. I tak w sobotę (5 sierpnia) o godz. 18 zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra tego spotkania. Kibice obejrzeli w tym meczy trzy bramki, jednak nie był to przyjemny wieczór dla zawodników i fanów Legionovii.

Początek spotkania był dość wyrównany, gospodarze starali się wykreować sobie dogodną sytuację do zdobycia bramki, jednak goście z Elbląga dobrze prezentowali się w obronie. Nieoczekiwanie w 12 minucie to goście w swojej pierwszej groźnej sytuacji pod bramką Novii okazali się skuteczniejsi. Łukasz Kopka znalazł się w polu karnym gospodarzy sam na sam z bramkarzem Novii, Jakubem Grzegorzewskim i skierował piłkę wślizgiem do bramki. Na tablicy wyników pojawił się rezultat 0:1 dla gości. Podopieczni Marcina Woźniaka starali się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania oddając kilka strzałów, ale brakowało skuteczności i żaden z nich realnie nie zagroził bramce gości. Legionowianie najbliżej doprowadzenia do wyrównania byli w 20 minucie, ale piłkę sprzed linii bramkowej Concordii wybił obrońca. Pomimo starań gospodarzy, to przyjezdni w 29 minucie wyprowadzili drugi skuteczny cios w tym spotkaniu. Joao Augusto uderzył piłkę ze skraju pola karnego, która następnie wpadła obok słupka do bramki. W tym momencie goście prowadzili już 2:0. Kibice nie obejrzeli już więcej bramek w pierwszej połowie.

Początek drugiej połowy zaczął się fatalnie dla Legionovii. W 49 minucie po rozpoczęciu gry od własnej bramki bramkarz Novii zagrał do obrońcy, który starając się wybić piłkę niefortunnie trafił w nadbiegającego napastnika Concordii, a odbita piłka wpadła do bramki gospodarzy. Na tablicy wyników kibice Legionovii widzieli już rezultat 0:3 i zaczynali przecierać oczy ze zdumienia. Podopieczni Marcina Woźniaka nie mając już nic do stracenia rzucili się do ataku, starając się jak najszybciej strzelić bramkę. Wydawało się, że od 55 minuty powinno gospodarzom grać się lepiej, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał strzelec pierwszego gola dla gości, Łukasz Kopka. Goście przestawili się na obronę i grę z kontrataku. Legionowianie atakowali, jednak nadal podopiecznym Marcina Woźniaka brakowało skuteczności jak również dobrze spisywała się formacja defensywna drużyny z Elbląga. Ostatecznie kibice nie zobaczyli jeż więcej bramek w tym spotkaniu, a Legionovia Legionowo przegrała w pierwszym meczu sezonu 2023/2024 w rozgrywkach III ligi – grupy I z Concordią Elbląg 0:3.

Najbliższe spotkanie ligowe podopieczni Marcina Woźniaka rozegrają na wyjeździe w piątek (11 sierpnia) z ekipą Mławianki Mława, która podobnie jak zespół z Legionowa przegrała 3:0 swój pierwszy mecz w sezonie 2023/2024. Kibice Novii mają nadzieję, że w Mławie ich ulubieńcy zaprezentują się lepiej niż w meczu z Concordią Elbląg i wywalczą pierwsze ligowe punkty w obecnym sezonie.

KS Legionovia Legionowo – Concordia Elbląg 0:3 (0:2)

Bramki: Łukasz Kopka (12′), Joao Augusto (29′), Kacper Sionkowski (49′)

KS Legionovia Legionowo: Jakub Grzegorzewski – Łukasz Buczkowski, Konrad Zaklika, Dariusz Zjawiński (57′ Dawid Papazjan), Grzegorz Wojdyga, Bartosz Mroczek (73′ Piotr Sonnenberg), Michał Barć, Ievgen Radionov (68′ Stanisław Mitura), Mikołaj Gibas (46′ Piotr Basiuk), Andrzej Krajewski, Kacper Koterwas (46′ Mateusz Szwed).

Concordia Elbląg: Dominik Sasiak – Gracjan Szpucha, Piotr Jakubowski, Szymon Mroczko, Radosław Bukacki, Szymon Drewek (46′ Radosław Nowicki), Mateusz Szmydt (89′ Oskar Kottlenga), Łukasz Kopka, Mateusz Jońca (89′ Maciej Kaczorowski), Joao Augusto Fortunato Mariano (87′ Oskar Bartosiński), Kacper Sionkowski (80′ Jakub Rękawek).