Legionowo. Na ogrodzeniu CSP powstanie ogromny mural nawiązujący do historii policji. Będzie kosztował 130 tysięcy złotych

csp-legionowo

CSP w Legionowie, fot. GP/kg (archiwum)

Na blisko 300 metrach ogrodzenia Centrum Szkolenia Policji (CSP) od strony ulicy Zegrzyńskiej w Legionowie powstanie ogromny mural nawiązujący do historii policji oraz wskazanego ośrodka szkoleniowego tej formacji. Grafikę wykonają artyści z fundacji Gdańska Szkoła Muralu, ze znanym muralistą, Rafałem Roskowińskim na czele.

Prace rozpoczną się już w ten czwartek

W czwartek, 15 czerwca 2023 r. rozpocznie się tworzenie muralu poświęconego m. in. dziejom polskiej policji na betonowym ogrodzeniu CSP, znajdującym się od strony ulicy Zegrzyńskiej tj. od strony drogi krajowej nr 61 (DK nr 61) w Legionowie. Grafikę nawiązującą do historii policji oraz ośrodka szkoleniowego tej formacji na wysokości około 3 metrów i na długości 277, 49 metrów tegoż ogrodzenia wykonają artyści z fundacji Gdańska Szkoła Muralu, ze znanym muralistą, Rafałem Roskowińskim na czele.

 

Za 130 tys. zł

Ratusz rozstrzygnął konkurs na projekt graficzny tego muralu. – Zwycięzcą konkursu została fundacja Gdańska Szkoła Muralu. W ocenie komisji konkursowej projekt muralu w artystyczny sposób przedstawia polską policję oraz dobrze komponuje się z innymi muralami znajdującymi się na terenie miasta Legionowo – informują oficjele. Zgodnie z założeniami, tworzenie tej grafiki na betonowym ogrodzeniu CSP ma potrwać do 24 lipca 2023 r. Na realizację tego przedsięwzięcia w tegorocznym budżecie Legionowa zabezpieczono 130 tys. zł.

 

 

Namalowali murale na ogrodzeniu Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni na Piaskach

Na zlecenie resortu obrony narodowej, znany muralista, Rafał Roskowiński z fundacji Gdańska Szkoła Muralu w 2021 r. stworzył 2 dzieła na murze okalającym siedzibę Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni (NCBC) na legionowskich Piaskach. Jako pierwszy powstał mural upamiętniający współczesne Wojsko Polskie w służbie Rzeczypospolitej i tradycji oręża polskiego, potem namalowano rysunek upamiętniający historię polskich powstań niepodległościowych.