Legionowo. Kamil Otowski wywalczył brązowy medal na parapływackich Mistrzostwach Świata 2022 w Portugali

Kamil Otowski w czasie spotkania z prezydentem Legionowa Romanem Smogorzewskim fot. UM Legionowo

W sobotę (18 czerwca) w portugalskim Funchal zakończyły się parapływackie Mistrzostwa Świata 2022. Ekipa biało-czerwonych imprezę może zaliczyć do udanych. Polacy wywalczyli w Portugalii 5 medali – dwa srebrne i trzy brązowe. Wśród polskich zawodników, którzy stanęli na podium w czasie imprezy znalazł się mieszkaniec Legionowa Kamil Otowski, który wywalczył brązowy medal na dystansie 200 m stylem dowolnym.

W połowie czerwca br. w portugalskim mieście Funchal na Maderze odbyły się parapływackie Mistrzostwa Świata 2022. Reprezentacja Polski również wzięła udział w tej imprezie. Biało czerwoni zdołali wywalczyć pięć medali podczas imprezy (dwa srebrne i trzy brązowe). Wśród medalistów znalazł się również pływak z Legionowa Kamil Otowski (IKS AWF Warszawa), dla którego jest to pierwszy medal wywalczony na imprezie tej rangi. Pływak z Legionowa wywalczył brązowy medal na dystansie 200 m stylem dowolnym.

Kamil Otowski startował również na dystansie 100 m stylem grzbietowym, tam do szczęścia zabrakło niewiele. Ostatecznie zajął w wyścigu czwarte miejsce po wyjątkowej walce z kolejnym Polakiem Jackiem Czechem.

– Pamiętam układanie planu bezpośrednio przed startem – żeby pójść na maksa i wytrzymać – mówi o swoim starcie pływak IKS AWF Warszawa cytowany na portalu niepelnosprawni.pl. – Usłyszałem wtedy od trenera: płyń, jakbyś płynął po życie, ale nie swoje, a swojej rodziny. No i na ostatnich dwóch basenach już sam do siebie mówiłem: „za rodzinę, za rodzinę”. A teraz czuję się wspaniale. Tyle lat wyrzeczeń w końcu przyniosło sukces – dodaje.

– Doping od drużyny pomaga przerodzić stres w pozytywną adrenalinę, istotne jest to, że on jest namacalny również tutaj na miejscu – mówił zawodnik. – Trąbka Michała Golusa pomagała mi utrzymać tempo płynięcia – słyszałem jej dźwięk co dwa wymachy. W ten sposób trzymałem równy puls do końca.

Pozostali Polacy, którzy oprócz Kamila Otowskiego wywalczyli medale w czasie parapływackich Mistrzostw Świata 2022:

• Jacek Czech (UKS G-8 Bielany Warszawa) – 2. miejsce na 50 m stylem grzbietowym (S2), 3. Miejsce na 100 m stylem grzbietowym (S2)
  • Oliwia Jabłońska (WZSN Start Wrocław) – 2. Miejsce na 400 m stylem dowolnym (S10)
  • Michał Golus (MKS Wodnik Radom) – 3. miejsce na 50 m stylem dowolnym (S8)

Gratulujemy Kamilowi Otowskiemu jak również pozostałym zawodnikom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.