Słaby mecz KS Legionovii Legionowo. Tym razem dotkliwa porażka z Pogonią Grodzisk Mazowiecki aż 6:2

W sobotę (2 września) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na wyjeździe z drużyną Pogoni Grodzisk Mazowiecki w ramach 6 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni Marcina Broniszewskiego przegrali aż 6:2 i zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

W poprzednim spotkaniu zawodnicy Novii przegrali w doliczonym czasie gry z Unią Skierniewice 1:2 (więcej pisaliśmy TUTAJ). Kibice Legionovii mieli nadzieję, że w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki uda się ich ulubieńcom wywalczyć chociaż punkt, pomimo słabej dyspozycji zespołu od początku sezonu. Ostatecznie w Grodzisku Mazowieckim kibice zobaczyli aż osiem bramek, ale to gospodarze mieli powody do radości po ostatnim gwizdku sędziego.

Początek spotkania zaczął się lepiej dla gospodarzy, którzy już w 4 minucie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Legionovii najlepiej odnalazł się Kamil Odolak, który posłał piłkę do siatki. Gospodarze poszli za ciosem i już w 16 minucie podwyższyli na 2:0 dzięki trafieniu Jakuba Apolinarskiego po strzale ze skraju pola karnego Novii. Piłkarze Legionovii strzelili bramkę kontaktową w 31 minucie, po tym jak rzut karny na gola zamienił Bartosz Mroczek. Okazało się jednak, że ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do gospodarzy. W 40 minucie gola na 3:1 dla Pogoni strzelił Nikodem Niski.

Drugą połowę również lepiej rozpoczęli piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki. W 51 minucie dobrze odnalazł się w polu karnym Novii Damian Jaroń, który strzałem w długi róg pokonał bezradnego bramkarza Legionovii. W tym momencie gospodarze prowadzili już 4:1. W 91 minucie gola na 4:2 dla gości strzelił Kacper Dudek. Ostatnich kilka minut należało jednak do gospodarzy, a szczególnie Jakuba Apolinarskiego, który w 92 i 94 minucie zdołał pokonać bramkarza Legionovii. Ostatecznie gospodarze pokonali Novię aż 6:2.

Po sobotniej przegranej z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, KS Legionovia Legionowo ma na swoim koncie tylko trzy punkty po rozegraniu sześciu spotkań i znajduje się w strefie spadkowej na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Następne ligowe spotkanie podopieczni Marcina Broniszewskiego rozegrają 9 września (sobota) na własnym stadionie z drużyną ŁKS Łomża.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – KS Legionovia Legionowo 6:2 (3:1)

Bramki: Odolak (4’), Apolinarski (16’, 90’, 90’), Niski (40’), Jaroń (51’) – Mroczek (31’ k.), Dudek (90’)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Małecki – Dias (35’ Gładysz), Skowroński, Apolinarski, Odolak, Jaroń (80’ Gedek), Zinkevych (65’ Winiarski), Niski (65’ Mazur), Gajgier, Żurawski (65’ Imiołek), Łoś.

KS Legionovia Legionowo: Grzegorzewski – Buczkowski, Zaklika, Szwed (52’ Sonnenber), Barć, Wojdyga, Basiuk (61’ Zjawiński), Mroczek (61’ Papazjan), Radionov (61’ Dudek), Krajewski, Choroś.