Świetne występy Kamila Otowskiego w roku olimpijskim. Pływak z Legionowa wywalczył dwa medale podczas Pucharu Świata w Melbourne

Kamil Otowski ze złotym medalem wywalczonym podczas zawodów w Melbourne (fot. Kamil Otowski.FB)

Kamil Otowski ze złotym medalem wywalczonym podczas zawodów w Melbourne (fot. Kamil Otowski/Facebook)

Od 17 lutego br. w Melbourne (Australia) rozgrywany jest Puchar Świata (World Series) w pływaniu osób niepełnosprawnych. Polskę reprezentuje kilkoro zawodników, w tym utytułowany pływak z Legionowa Kamil Otowski. Legionowianin zaprezentował się podczas zawodów na antypodach z bardzo dobrej strony i wywalczył dwa medale (złoty i brązowy).

Kamil Otowski (IKS-AWF Warszaw) to bardzo utytułowany niepełnosprawny pływak z Legionowa. Podczas Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w listopadzie 2023 roku w Szczecinie sięgnął po trzy złote medale w stylu dowolnym i grzbietowym, a jakby tego było mało ustanowił trzy rekordy Polski i rekord świata. Natomiast w sierpniu 2023 r. zdobył dwa złote medale na parapływackich Mistrzostwach Świata w Manchesterze, pokonując rywali na dystansie 50 i 100 metrów stylem grzbietowym w klasie S1 (więcej pisaliśmy TUTAJ).

W piątek (23 lutego) Kamil Otowski wywalczył w Melbourne brązowy medal na 100 m stylem grzbietowym. Natomiast w niedzielę (25 lutego) pływak z Legionowa nie miał sobie równych na dystansie 50 m stylem grzbietowym i wywalczył złoty medal.

Kamil Otowski z brązowym medalem wywalczonym podczas zawodów w Melbourne (fot. Kamil Otowski/Facebook)

Polskę podczas zawodów w Pucharze Świata (World Series) w pływaniu w Melbourne (Australia) reprezentują: