Nieporęt. Pływacy z Pogoni Józefów ze złotymi medalami

foto_0524

Zawodnicy z UKS Pogoń Józefów (fot. UG Nieporęt)

W październiku, zawodnicy z sekcji pływackiej UKS Pogoń Józefów, trenujący na co dzień w Aquaparku Fala, zajęli wysokie miejsca w Bielańskich Zawodach Pływackich dla Najmłodszych. Ich chlubą okazały się także złote krążki zdobyte podczas rodzinnych zawodów pływackich w Nowym Dworze Mazowieckim.

12 października, na pływalni przy ulicy Lindego 20 na warszawskich Bielanach odbyły się Bielańskie Zawody Pływackie dla Najmłodszych. W zawodach wzięło udział prawie 300 pływaków z najlepszych warszawskich klubów pływackich, takich jak Legia Warszawa, Polonia Warszawa, G8 Bielany, UKS Szesnastka, PSP 92, UKS 307 czy BUKS. Wśród nich znalazła się także drużyna z UKS Pogoń Józefów. Pływający w jej barwach mogą pochwalić się zajęciem wysokich miejsc w tych zawodach. Janek Zaborski zdobył brązowy medal w kategorii 50 m stylem dowolnym. Alicja Kraszewska i Marta Pasińska w tej samej kategorii zajęły zaś 4. miejsca.

Złote medale zdobyte

25 października pływacy z UKS Pogoń Józefów wzięli udział w rodzinnych zawodach w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie rywalizowali z członkami miejscowego klubu. W swoich kategoriach wiekowych złote medale zdobyli: Marta Pasińska, Karolina Skoczyńska, Rafał Burakowski i Zuzanna Strauchold. Srebrne medale wywalczyli: Stanisław Szostak, Alicja Kraszewska, Jan Zaborski, Oliwia Chodorowska, Urszula Pejas oraz Jakub Grzegory. Na 3. miejscu na podium z brązowymi medalami stanęli: Błażej Dybek, Dominika Antczak i Oskar Podleśny.