Wieliszew. Tegoroczne Święto Gminy przerodzi się w GO GREEEN FESTIWAL. W czasie dwudniowego festiwalu wystąpią m.in.: “Grubson”, “Sorry Boys” i “Ars Latrans Orchestra”

gw_187_net-1

Urząd Gminy Wieliszew od lat na Święto Gminy zaprasza znane i lubiane gwiazdy polskiej muzyki takiej jak m.in.: Krzysztof Zalewski, Ewa Farna czy Kwiat Jabłoni. Nie inaczej będzie w 2023 roku i na Święcie Gminy Wieliszew wystąpią gwiazdy. Mieszkańców gminy Wieliszew czeka jednak miła niespodzianka, ponieważ Święto Gminy przeradza się w dwudniowy (2-3 czerwca) „GO GREEEN FESTIWAL”!

 

 

Pracownicy wieliszewskiego urzędu postanowili w 2023 roku zmienić oblicze Święta Gminy Wieliszew. Dotychczasowa formuła wydarzenia została zmieniona i mieszkańców gminy czeka nie jednodniowe wydarzenie, a dwudniowe wydarzenie muzyczno-kulturalne pn. “GO GREEEN FESTIWAL”.

 

 

Dwudniowa impreza została zaplanowana w terminie 2-3 czerwca i odbędzie się nad Jeziorem Wieliszewskim. Głównym celem jaki będzie przyświecał tegorocznemu wydarzeniu będzie ekologia. Organizatorzy mają świadomość, że wprowadzenie tak radykalnej zmiany w charakterze i organizacji dotychczasowej imprezy związanej ze Świętem Gminy może być trudnym wyzwaniem, ale nie boją się go i dlatego podejmą się tego zadania.

Harmonogram imprezy

Na 2 czerwca (piątek) organizatorzy zaplanowali występy zespół z Cypru, Łotwy i „Promyków”. Po nich na scenie pojawi się „Sinfonia Viva”, która w kilkunastoosobowym składzie zaprezentuje swój repertuar muzyki filmowej.

3 czerwca (sobota) impreza rozpocznie się ekologiczną paradą, która swój finał będzie miała pod sceną w Parku Wieliszewskim. Po paradzie przedstawiciele sołectw będą się zmagać w wyścigu na supach, zorganizowanych przez SUP Nieporęt. Zwycięzca otrzyma nagrodę dla sołectwa oraz puchar, który zostanie przekazany w następnym roku kolejnej drużynie, która wygra.

Następnie po sportowych zmaganiach na wszystkie osoby, które tego dnia wezmą udział w “GO GREEEN FESTIWAL” czekają występy gwiazd polskiej muzyki. Na scenie wystąpią: “Grubson”, “Sorry Boys” i “Ars Latrans Orchestra”. Jak zapewniają organizatorzy zróżnicowanie gwiazd, które wystąpią w czerwcu nad Jeziorem Wieliszewskim powinno zaspokoić upodobania muzyczne różnych osób.

Oprócz występów muzycznych na mieszkańców gminy Wieliszew jak również gości z innych miejscowości będzie czekać masa innych atrakcji. Okoliczne sołectwa przygotują swoje stoiska z wieloma smakołykami. Dodatkowo będzie można skorzystać z bogatej oferty food trucków, które w czasie “GO GREEEN FESTIWAL” zawitają nad Jezioro Wieliszewskie. Będzie można również zrelaksować się w ekologiczno-gastronomicznej strefie.

Leroy Merlin zorganizuje warsztaty “Dzieciaki Sadzeniaki”, podczas których najmłodsi dowiedzą się jak sadzić i dbać o rośliny, dorośli z kolei pomajsterkują, przy tworzeniu karmników lub małych domków dla zwierząt, oraz poszerzą swoją wiedzę z oszczędzania zasobów w domu. Firma Asekol, na terenie Parku Świętojańskiego, przygotuje stoisko edukacji ekologicznej, wraz z torem przeszkód „Droga recyklingu” oraz warsztatami tworzenia magnesów i biżuterii ze zużytego sprzętu. Natomiast Sylwia Majcher, edukatorka ekologiczna, dziennikarka i autorka książek, przygotuje pokaz kuchni zero waste.

Dodatkowo organizatorzy Festiwalu przygotują miejsce z wymianą książek, grami kulturalnymi i pokazami. Zaprezentują się również lokalni wystawcy i rękodzielnicy, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

fot. UG Wieliszew

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 6

  1. Czy to widzicie?
    już weszła do naszego życia. „Ta nowa ekologiczna religia jest formą postmodernistycznego panteizmu. Przyroda staje się przedmiotem kultu, mniej lub bardziej dowiedzionego. Matka Ziemia staje się swego rodzaju pogańską boginią wśród Europejczyków. Ludzie nam współcześni bronią wszelkich form przyrody naruszonych przez człowieka, a także są miłośnikami drzew. Jesteśmy na etapie, kiedy na ogromnej przestrzeni, która wyłoniła się po usunięciu chrześcijaństwa, zakorzeniają się nowe wierzenia.

    Przewidywanie, że po chrześcijaństwie religią Europy (a może nawet oficjalną religią Europy) stanie się ekologiczny panteizm, ma sporą dozę prawdopodobieństwa. Religia taka świetnie łączyłaby aktualne potrzeby praktyczne z wciąż drzemiącymi w Europejczykach tęsknotami metafizycznymi oraz z ich naturalistycznym profilem intelektualnym.
    widać ze wszystko ku temu zmierza…..

    • Szwedzkie media ostrzegają, że Kreml wykorzystuje ekologów z Uniwersytetu Sztokholmskiego do krytyki NATO i sprzeciwu wobec wzmacniania potencjału obronnego. A szerzej? Ekolodzy, uniwersytety, absolwenci obsadzający media, sądy, samorządy. Wyhodowane elity. Zaraza drążąca Zachód.

      • Każdy kto wyciąga racjonalne wnioski z obserwacji świata, myśli samodzielnie od razu staje się „ruską onucą”, „szurem” itp. Jakie to znamienne….

      • Jak myśli się prostacko, że ten tak powiedział a potem tak się stało, to nagle wszystko układa się w głowie w jedną całość. Jednak Świat jest dużo bardziej złożony.

      • Kreml to wykorzystuje takich jak ty. NATO krytykują nie ekolodzy, a wszelkiej maści antyszczepy, antysystemowcy jak Kukiz, konfiarze i inni „wolnościowcy” od Korwina i Panasiuka. Ta menażeria krytykuje również ekologię.

    • Cytuje pani prof. Chantal Delsol z jej wykładu w ramach „Wykładów Janopawłowych”. To ja pani zacytuję, co na temat ekologii i miejsca człowieka jako części świata przyrody, mówił sam Jan Paweł II – wielki orędownik ekologii:
      „Dobra tego świata stały się wartością wąskiej grupy posiadających, którzy uległszy kultowi posiadania („mieć”) nie potrafią prawdziwie („być”)”.
      „Ludzka zachłanność i zbiorowy egoizm sprzeciwiają się porządkowi stworzenia, w który jest wpisana również wzajemna zależność”.
      „Nie można podejmować żadnego działania w jednej dziedzinie ekosystemu bez uwzględniania jego wpływu na inne dziedziny i ogólnie na jakość przyszłych pokoleń”.
      „Głęboką przyczyną zamachów na przyrodę jest nieład moralny i pogarda, jaką człowiek żywi dla człowieka”.
      „Człowiek nie ma zamiaru pełnić naturalnej, bo wynikającej z dzieła Stworzenia, roli współpracownika Boga, lecz, pchany żądzą posiadania i rządzenia, pragnie zająć jego miejsce, przypisując sobie prawi stanowienia praw, nawet wbrew naturalnemu porządkowi przyrody.”
      „Niszczenie świata i grabieżcza postawa wobec jego zasobów to sprzeciwienie się Bożemu prawu, wyrażonemu również w normach Dekalogu. Tematyka ekologiczna wiąże się z piątym i siódmym przykazaniem Bożym – „nie zabijaj” i „nie kradnij”.”

      Co do tego, że ekologia weszła do naszego życia – owszem, od XIX w. a po prawdzie od starożytności (filozofia przyrody). Na uniwersytetach ma pani katedry i wydziały ekologii, z UKSW i KUL włącznie.

Dodaj komentarz