Dzisiaj

16°C
ciśnienie 1026 hpa,

Jutro

19°C
min. 10°C, maks. 22°C
ciśnienie 1021 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 7.7 µg/m3 (31% normy)Ozon gazowy (O3): 49.51 µg/m3 (41% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 5.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 9.1 µg/m3 (5% normy)

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

„W 80 dni dookoła…”. Szymczakowie opowiedzą o wyprawie do Japonii

22 maja o 18:40 - 20:00

We wtorek 22 maja br. naszymi gośćmi będą podróżnicy Anna i Marcin Szymczakowie, którzy zaprezentują swoje zdjęcia i opowiedzą o wrażeniach z wyprawy do Japonii.

Przed samym spotkaniem zapraszamy na degustację japońskich herbat, które pomogą nam poczuć atmosferę tej egzotycznej podróży.

Zapraszamy 22 maja br. o 18.40 do Muzeum Historycznego w Legionowie (ul. Mickiewicza 23).

Wstęp wolny

O gościach majowego Klubu Podróżnika:

„Ich przygoda podróżnicza zaczęła się już w czasach studenckich, kiedy zorganizowali wspólnie kilka trekkingowych wypraw w Andy, Ałtaj, Tien Szan, góry Elburs czy Alpy Japońskie, Himalaje i Pamir. Wtedy też zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na „Dach Świata” i pod świętą górę Kailasz dość nietypowo, z Kaszgaru. Smakowali zieloną herbatę pod Fuji, a także przemierzali amazońską dżunglę. Gdy urodziła im się córka Iga, zaczęli podróżować we trójkę. Razem zwiedzili świat od Nowej Zelandii przez Japonię, Chiny, Oman, Armenię, Gruzję, Europę po Maroko. Od pięciu lat podróżują już we czwórkę – z synkiem Jasiem – i zdążyli już odwiedzić Sardynię, Iran, Gruzję, Emiraty Arabskie i Namibię. Na wyjazdach dużo fotografują co znalazło swój wyraz w trzech wydanych albumach po Japonii, Boliwii i Tybecie”.
www.fotografiapodroznicza.pl

O pokazie

„Japonia to cztery tysiące wysp rozrzuconych pomiędzy Pacyfikiem a wschodnim wybrzeżem Azji. Pierwsze skojarzenie to tętniące życiem metropolie, takie jak Tokio, Jokohama czy Osaka, superszybkie pociągi i zaawansowana technika. Ale dzisiejsza Japonia to także kryte strzechą chaty, pradawne świątynie, senne przedmieścia i ubrane w kimona gejsze. Spędziliśmy w nim wiele tygodni, schodząc z utartych szlaków. Dlatego pokaz ten przedstawia Kraj Kwitnącej Wiśni z perspektywy niedostępnej dla przeciętnego turysty. Niezwykłe bogactwo japońskiej przyrody – malownicze rafy koralowe, nieprzebyte ostępy lasów monsunowych, dziewicze szczyty górskie, a wszystko to przeplatające się z magnetyzująca kulturą tego kraju…”

Szczegóły

Data:
22 maja
Czas:
18:40 - 20:00

Miejsce

Muzeum Historyczne w Legionowie
Mickiewicza 23
Legionowo, mazowieckie 05-120 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
//fundacja-tomczynskiej.pl/

Dodaj komentarz