LTS Legionovia Legionowo. Wygrana w Płocku

lts-siedlce_58

Juniorki LTS-u (fot. arch. GP/MM)

Juniorki LTS-u Legionovia Legionowo pojechały do Płocka na kolejne spotkanie I Lidze Juniorek. Podejmował ich zespół MUKS Volley Płock. W pierwszym meczu obu drużyn w Legionowie LTS wygrał pewnie 3:0.

W dwóch pierwszych setach czwartkowego meczu podopieczne Jerzego Chęcińskiego i Jacka Sobańskiego starały się nawiązać walkę z obecnymi mistrzyniami Polski. Dlatego też legionowianki nie miały jakiejś olbrzymiej przewagi. Jednak oba sety padły łupem siatkarek trenera Wojciecha Lalka.

Demolka w ostatnim secie

Dopiero trzeci set pokazał moc legionowskiego składu. LTS wygrał go 25:9. Trener miejscowej drużyny jednak był zadowolony z postawy swoich zawodniczek:

W dwóch pierwszych setach moje dziewczęta zagrały bardzo dobrze zagrywką i w ataku. To na pewno utrudniło grę Legionovii i zapewne zaskoczyło. Nie było też takiej przepaści jak w pierwszym spotkaniu, przegranym przez moją drużyną dosyć wysoko (0:3 i w setach 19:25, 13:25, 13:25 – przyp. red.). Wiem też czego na razie brakuje mojej drużynie. Muszą popracować nad swoją mentalnością, nie zrażać się pojedynczymi niepowodzeniami na parkiecie. Wierzę, że wszelkie mankamenty poprawimy i będziemy inną drużyną podczas Mistrzostw Mazowsza – podsumował grę swoich podopiecznych trener Chęciński.

Mimo wygranej mniej zadowolony był trener Wojciech Lalek: Wynik dobry, ale graliśmy słabo. Brakowało koncentracji, co powodowało wiele błędów własnych. Jest więc nad czym pracować.

MUKS Volley Płock – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (19:25, 22:25, 9:25)

LTS Legionovia Legionowo: Montowska, Omelaniuk, Niderla, Skowron, Zakościelna, Sobolewska, Trzeciak oraz Pilatowicz, Sochaczewska.