LTS Legionovia Legionowo. Juniorki nie zagrają o medale

pol-tur

Zuzanna Górecka w ataku (fot. //u20.women.2017.volleyball.fivb.com/)

Ostatnie grupowe spotkanie decydujące o wyjściu z grupy do półfinałów Mistrzostw Świata Juniorek do lat 20. w siatkówce nie dla Polek. Mimo rewelacyjnego początku, biało-czerwone uległy siatkarkom znad Bosforu i zagrają tylko o miejsca 5-8.

Mecz z Turczynkami decydował, która drużyna zagra w półfinale imprezy z Chinami. Początek był wręcz fantastyczny, bo podopieczne trenera Wiesława Popika rozbiły w pył rywalki 25:13, a świetnie na parkiecie w Cordobie spisywała się zawodniczka LTS-u Legionovii Legionowo Zuzanna Górecka.

Turcja jednak za mocna

W kolejnych setach do głosu doszły zawodniczki trenowane przez Mustafę Suph Doganciego. One lepiej zniosły presję awansu i wygrały kolejne trzy sety, zapewniając sobie miejsce w wielkiej czwórce turnieju. Polki muszą zadowolić się grą o miejsca 5-8. Najpierw zmierzą się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. W przypadku zwycięstwa zagrają o 5 lokatę ze zwycięzcą spotkania Bułgaria – Brazylia. W razie porażki pozostanie im gra o 7 lokatę z przegranym z wyżej wymienione pary.

Polska – Turcja 1:3 (25:13, 20:25, 24:26, 18:25)

Polska: Łukasik (15), Górecka (13), Murek (9), Różyńska (6), Świrad (5), Grabka (2), Stenzel (libero) oraz Bałuk (6), Gryka (6), Lipska (1) i Nowicka.