LTS Legionovia Legionowo. Dramat i łzy po przegraniu z Dominikaną

Górecka

Zuzanna Górecka po ostatniej akcji Dominikany (fot. //u18.girls.2017.volleyball.fivb.com/)

To był mecz z ogromną dramaturgią, jednak nie zakończony happy-endem. Polki w składzie z legionowiankami nie dały rady Dominikanie i nie powalczą o medale Mistrzostw Świata Kadetek w Argentynie.

Blisko dwugodzinne spotkanie w Rosario lepiej zaczęły rywalki i to one wygrały dwa pierwsze sety, stawiając naszą reprezentację pod ścianą. Nasze siatkarki  z legionowiankami w składzie – Zuzanną Górecką Aleksandrą Gryką i Pauliną Zaborowską – obudziły się w secie trzecim, gdzie rozbiły Dominikanę 25:15. Gdy kilkanaście minut później Polki doprowadziły do remisu, zapowiadały nam się nie lada emocje w tie-breaku.

Co się stało w końcówce?

Polki zaczęły rewelacyjnie ostatniego seta. Od początku budowały przewagę i nic nie zanosiło się na dramat do jakiego doszło w końcówce. Nasza reprezentacja prowadziła 2:0, 7:4, 10:5 i 12:7. I w tym momencie chyba dziewczęta pomyślały, że już są w najlepszej ósemce turnieju. Za wcześnie! Dominikana rzuciła się do odrabiania strat. Nie pomogła przerwa na żądanie dla Polek. Zrobiło się 13:13. Mieliśmy nawet piłkę meczową, jednak Oliwia Bałuk popełniła błąd w ataku. Polki natomiast nie potrafiły skończyć swoich akcji, a rywalki z zimną krwią kontratakowały, niestety skutecznie.

Polska – Dominikana 2:3 (21:25, 22:25, 25:15, 25:20, 14:16)

Polska: Górecka – 19, Bałuk – 17, Hnatyszyn – 12, Rybak – 11, Laskowska – 5, Szczurowska – 5, Gryka – 4, Zaborowska – 3, Andershon – 2, Mazur (L).