LTS Legionovia Legionowo. Pojedynek „Lalek” z „Michorkami”

LTS początek

Trenerzy Legionovii... Panowie Wojciech Lalek i Dawid Michor. Dziś ich drużyny zainaugurowały nowy sezon (fot. B. Krośkiewicz)

Sezon rozpoczęty spotkaniem dwóch legionowskich drużyn. LTS Legionovia Legionowo trenera Wojciecha Lalka zmierzył się z teamem trenera Dawida Michora. Jak się okazało nie był to jednostronny pojedynek.

Pierwszy mecz juniorek w sezonie 2017/2018 to pojedynek dwóch LTS-ów. W „Konopie” obie drużyny zainaugurowały nowy sezon, a pierwsze spotkanie trwało ponad półtorej godziny.

„Młodsze” wydarły jednego seta…

… i powalczyły na otwarcie sezonu w pierwszej odsłonie pojedynku. Ta zakończyła się wygraną „Lalek” na przewagi 26:24. Drugi set padł łupem starszych dziewcząt, ale już w najdłużej trwającym secie, bo ponad 26-minutowym, „Michorki” wygrały 25:22. W czwartym secie do głosu powrócił pierwszy zespół i wygrał go do 16, jak i całe spotkanie 3:1.

Kto jeszcze zagra w I Lidze?

Prócz dwóch drużyn z Legionowa w pierwszej fazie rozgrywek zagrają jeszcze następujące drużyny: ESPES Sparta Warszawa, Volley Płock, Ósemka Siedlce, MKS MOS Wola Warszawa, Trzynastka Radom, MKS MOS Wola II Warszawa.

LTS Legionovia Legionowo I – LTS Legionovia Legionowo II 3:1 (26:24, 25:16, 22:25, 25:16)

LTS Legionovia Legionowo I – Niderla, Orlicka, Szczepańska, Wałek, Dąbrowska, Parzydło, Montowska, Sochaczewska, Rojecka, Sikora, Ciejka (L), Trzeciak (L).

LTS Legionovia Legionowo II – Czekalska, Słotarska, Roicka, Krogulska, Pękała, Partyka, Warpechowska, Gliwa, Rogalska, Woźniak, Orzoł, Świderska, Karczmarczyk (L), Dudkowska (L).