LTS Legionovia Legionowo. Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce – Dzień 2

lts-sparta_48

Czwarte finały z rzędu dla "Lalek" Co tam osiągną? Zobaczymy wkrótce (fot. GP/MM)

W sobotę odbyły się dwa kolejne spotkania półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek. W pierwszym meczu spotkały się Spartanki z San-Pajdą Jarosław, w drugim LTS podejmował Chemika Police.

Dla podopiecznych trenera Roberta Strzałkowskiego był to mecz o wszystko. Tylko wygrana przedłużała warszawiankom możliwość walki o awans do turnieju finałowego. Niestety dla „Bandziorek” mecz nie zaczął się pomyślnie. Zespół z Jarosławia wygrał dwa pierwsze sety i potrzeba było cudu, by zawodniczki ze stolicy odrodziły się. Cudu nie było, ale… niewiele brakowało! Sparta wygrała kolejne dwa sety, w tym czwartego do 9! W tie-breaku długo utrzymywała się przewaga jarosławianek, ale końcówka była niezwykle dramatyczna. Sparta ze stanu 12:7 doprowadziła do remisu po 13. Dwie ostatnie piłki padły łupem San-Pajdy. Siatkarki z Jarosławia jako pierwsze awansowały do finałów Mistrzostw Polski.

ESPES Sparta Warszawa – San-Pajda Jarosław 2:3 (19:25, 19:25, 25:21, 25:9, 13:15)

„Lalki” zameldowały się w finałach!

Po San-Pajdzie drugim zespołem, który zagra w finałach Mistrzostw Polski Juniorek, jest LTS Legionovia Legionowo. Mimo pewnych problemów na początku pierwszego seta, gdzie legionowianki przegrywały 4:10, LTS pewnie i zasłużenie pokonał policzanki. Przed jutrzejszymi ostatnimi dwoma meczami wiadomo jest, kto zaprezentuje się w finałowym turnieju. San-Pajda i LTS zagrają o pierwsze miejsce w turnieju i o prestiż oraz rozstawienie w losowaniu. Spartanki zmierzą się zaś z Chemikiem o najniższy stopień podium w legionowskim turnieju.

LTS Legionovia Legionowo – PSPS Chemik Police 3:0 (25:16, 25:13, 25:19)

LTS Legionovia Legionowo: Niderla, Orlicka, Wałek, Dąbrowska, Montowska, Sochaczewska, Woźniak, Rojecka, Górecka, Zaborowska, Gryka, Ciejka (L), Trzeciak (L).

PSPS Chemik Police: Wasiel, Klimko, Jarzembska, Nowak, Banasiak, Szczerba, Stróżyk, Pawelec, Szydlik, Kudłaczewska, Andrzejewska, Pawlak, Mojska (L), Górska (L).