LTS Legionovia Legionowo. Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce – Dzień 3

lts-pajda_111

LTS Legionovia Legionowo (fot. GP/MM)

Półfinałowy turniej zmierza ku końcowi. Już w sobotę wszystko było jasne. Pierwsze dwa miejsca dla San-Pajdy i LTS-u, kolejne dwa dla Sparty i Chemika. Gry pomiędzy tymi drużynami zadecydowały o kolejności. Legionowianki i jarosławianki zapewniły sobie start w finałach MP, a w niedzielę walczyły o prestiż i pierwsze miejsce w turnieju.

A gdyby tak Sparta wygrała dwa pierwsze swoje spotkania? To dopiero byłyby w niedzielę emocje. Wtedy to San-Pajda albo LTS musiałby pożegnać się z finałami. Nie ma co jednak gdybać. „Bandziory” nie wykorzystały swojej szansy i punktualnie o 11.00 rozpoczęły grę z Chemikiem Police zaledwie o 3 miejsce w turnieju. Warszawianki rozpoczęły od wygrania pierwszego seta do 17. W kolejnym secie znów dominowały na parkiecie, choć zespół z Polic nie utrudniał im zadania. Widać było, że siatkarki Chemika chciały jak najszybciej zakończyć mecz i cały turniej. Szybka wygrana do 8 i do 10 zakończyła nierówną walkę.

PSPS Chemik Police – ESPES Sparta Warszawa 0:3 (17:25, 8:25, 10:25)

O zwycięstwo, o prestiż

Ostatnie spotkanie legionowskiego półfinału było najlepszym widowiskiem turnieju. Może nie tak dramatyczne jak spotkania Spartanek z LTS-em i San-Pajdą, ale zdecydowanie na wysokim poziomie. Zdecydowanie lepiej zaczęły legionowianki, które z każdą akcją pokazywały, że jeszcze… brakuje im zgrania. Świetne akcje przeplatane były błędami, ale LTS pokazał wyższość i prowadził 1:0. Po kolejnym secie było już 2:0, bo „Lalki” poszły za ciosem. Może nie „siedziała” zagrywka, może brakowało zrozumienia na parkiecie, ale legionowianki znów pokazały, że z każdym spotkaniem zgrywają się i będą zagrożeniem dla innych drużyn. Set trzeci to wygrana San-Pajdy. Mimo przegranej w przerwie między setami trener Dawid Michor, wspomagający trenera Wojciecha Lalka, podpowiadał, co należy zrobić w kolejnym secie, by zakończyć rywalizację. I czwarty set był popisem gry legionowianek, które zasłużyły na wygraną i po raz czwarty z rzędu zameldowały się w finałach. Te odbędą się w Dębicy!

LTS Legionovia Legionowo – San-Pajda Jarosław 3:1 (25:17, 25:22, 22:25, 25:18)