LTS Legionovia. Volley Płock pokonany, kadetki zagrają w MM Juniorek

Kadetki Michor

Kadetki w finałach Mistrzostw Mazowsza... Juniorek! (fot. LTS)

Ostatnim szczeblem do pokonania, dla podopiecznych Dawida Michora, by dostać się do Mistrzostw Mazowsza Juniorek, był dwumecz z Volleyem Płock. Jak zaprezentowały się legionowianki?

Na pewno kluczem do awansu było pierwsze spotkanie, które zostało rozegrane w Legionowie na Piaskach. To tam kadetki LTS-u wzniosły się na wysoki poziom i rozbiły rywalki 3:0. Każdy z wygranych setów kończył się identycznym wynikiem – 25:18. W rewanżu w Płocku trzeba było wygrać jedną partię, by cieszyć się z awansu do Mistrzostw Mazowsza w kategorii juniorek.

Nerwy na początku, a potem… euforia!

Piątkowy rewanż w Płocku zaczął się troszkę nerwowo. Gospodarz nie miał nic do stracenia i prowadził już w pierwszym secie 18:14. Mimo że na parkiecie zameldował się najsilniejszy skład, desygnowany przez trenera Michora, to Volley nadawał ton grze. Wtedy to na zagrywce pojawiła się Sandra Szczepańska. Jej serwis siał popłoch w w drużynie gospodarzy do tego stopnia, że trener Jerzy Chęciński dwukrotnie w tym czasie musiał brać przerwę na żądanie. Nic to nie dało, bo legionowianki wyszły na prowadzenie 21:18. Zmobilizowane i skupione kadetki trenera Michora poszły za ciosem i wygrały upragnionego seta 25:22, zapewniając sobie zwycięstwo w dwumeczu.

Wygrana po tie-breaku

Załamane płocczanki przegrały drugą odsłonę pojedynku w stosunku  17:25. Natomiast rozluźnione legionowianki, rotowane na parkiecie przez trenera (zagrały najmłodsze kadetki), przegrały dwa kolejne sety 19:25 i 21:25. Tie-break padł jednak łupem przyjezdnych! LTS zagrał wyśmienicie piątą partię i zwyciężył 15:9. A cały mecz 3:2.

Kadetki pokazały klasę

Trzeba przyznać, że podopieczne Dawida Michora od początku sezonu pokazują, że ich gra jest na wysokim poziomie. Na tyle wysokim, że wygrały II Ligę Juniorek, pokonały też zespoły z I Ligi: Atenę Warszawa czy GLKS Nadarzyn. Nie dały się również pokonać drużynie z Płocka. Dzięki temu, obok juniorek trenowanych przez Wojciecha Lalka, w finałach mazowieckich wystąpią również kadetki!

LTS Legionovia Legionowo – Volley Płock 3:0 (25:18, 25:18, 25:18)

Volley Płock – LTS Legionovia Legionowo 2:3 (22:25, 17:25, 25:19, 25:21, 9:15)

LTS Legionovia: Paulina Sobolewska (K), Milena Montowska, Michalina Sochaczewska, Zofia Parzydło, Emilia Sikora, Julia Ciejka, Sandra Szczepańska, Julia Wałek, Wiktoria Grzegorzewska (L), Katarzyna Piłatowicz, Aleksandra Rojecka, Weronika Trzeciak (L), Julia Kuźmińska, Klaudia Margalska.