Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce (dzień 2, galeria)

lts-legionovia_23

To nie jest jeszcze mistrzowska forma - zdaje się myśleć trener Wojciech Lalek (fot. GP/MM)

Drugi dzień półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek za nami. Drużyna Wojciecha Lalka wygrała drugie spotkanie z MKS-em San-Pajda Jarosław 3:1 i zapewniła sobie awans do finałów. Jutro mecz z Pałacem Bydgoszcz.

Czy wy musicie dziesięć razy popełnić błąd, by zacząć dobrze grać – grzmiał na przerwie na żądanie trener Wojciech Lalek. Początek spotkania z drużyną z Jarosławia nie napawał optymizmem. Legionowianki nie weszły dobrze w spotkanie, a rywalki złapały wiatr w żagle i zanosiło się na wyrównane spotkanie. Jednak „Laleczki” zmobilizowały się w końcówce i wygrały pierwszego seta do 22. Do 22. wygrały również drugiego seta. Wydawało się, że kwestia wygranej została rozstrzygnięta. Niestety w trzecim secie siatkarki z Jarosławia postawiły wszytko na jedną kartę i wygrały 26:24. To na pewno podziałało mobilizująco na zawodniczki LTS-u, które w czwartym secie pokazały klasę, wygrywając 25:19 i cały mecz 3:1.

LTS Legionovia Legionowo – MKS San-Pajda Jarosław 3:1 (25:22, 25:22, 24:26, 25:19)

Skład LTS Legionovia Legionowo: Barbara Zakościelna, Katarzyna Jędrzejewska, Adrianna Wysocka, Julia Skowron, Katarzyna Salamonik, Monika Oleszczuk, Magdalena Dąbrowska, Aleksandra Rasińska, Anna Maziopa, Milena Paszyńska, Aleksandra Omelaniuk, Katarzyna Niderla, Joanna Wrońska, Milena Montowska.

MKS Dąbrowa Górnicza – KS Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:20, 16:25, 23:25, 25:23, 13:15)