LTS Legionovia. Finał Mistrzostw Polski Kadetek w siatkówce (dzień 1)

kadetki finał

LTS w Tomaszowie Lubelskim (fot. LTS)

W Tomaszowie Lubelskim rozpoczęły się finałowe zmagania kadetek w siatkówce z udziałem LTS-u Legionovii Legionowo. Podopieczne trenera Dawida Michora bronią tytułu sprzed roku.

LTS Legionovia Legionowo rozpoczął turniej zwycięstwem z UKS-em Lider Budowlani Konstantynów Łódzki. Spotkanie miało dosyć nerwowy przebieg. Szczególnie w pierwszym i drugim secie na parkiecie panował chaos, do którego swoje trzy grosze dorzucili arbitrzy spotkania. Najważniejsze jest to, że udało się wygrać pierwsze spotkanie 3:1. Wiadomo, że „Michorki” rozkręcają się z meczu na mecz. Wygrana to dobry prognostyk w drodze po obronę mistrzostwa.

O kilka słów na temat przebiegu spotkania poprosiłem trenera Dawida Michora:

Mecz, jak widać po pierwszych dwóch setach, bardzo nerwowy, zarówno dla obu drużyn jak i obsady sędziowskiej. Powodowało to wiele błędów, ale takiej sytuacji można było się spodziewać. Jest to wkalkulowane w mecze otwarcia. Od trzeciego seta, gdy opanowaliśmy nerwy, nasza przewaga była wyraźna. Mecz bardzo dobrze zrealizowany od strony taktycznej. Na pewno nie wolno nam wdawać się w takie dyskusje i sytuacje jak w drugim secie, kiedy po mocno dyskusyjnej piłce i zbyt nerwowej mojej reakcji otrzymałem czerwona kartkę. Wyciągniemy wnioski i najlepiej jak to możliwe przygotujemy się na Dąbrowę Górniczą. Dzisiejszy mecz to już przeszłość. Jestem pewien, że w kolejnych spotkaniach zagramy jeszcze z większym animuszem, niesieni dopingiem coraz liczniejszej grupy legionowskich kibiców.

LTS Legionovia Legionowo – UKS Lider Budowlani Konstantynów Łódzki 3:1 (25:19, 21:25, 25:13, 25:17)

Legionovia Legionowo: Julia Ciejka, Aleksandra Rojecka, Klaudia Margalska (l), Julia Wałek, Paulina Sobolewska (kpt.), Zofia Parzydło, Milena Montowska, Weronika Trzeciak (l), Michalina Sochaczewska, Katarzyna Piłatowicz, Emilia Sikora, Zuzanna Górecka, Natalia Dąbrowska, Katarzyna Niderla.

MKS Dąbrowa Górnicza SA – Developres SkyRes V LO Rzeszów 2:3 (24:26, 25:22, 23:25, 25:21, 2:15)

W godzinach popołudniowych swoje spotkania rozegrają drużyny z grupy B.