LTS Legionovia. Ósemka rozbita (galeria)

lts-siedlce_75

LTS - juniorki (fot. arch. GP/MM)

Juniorki LTS-u Legionovii Legionowo rozpoczęły rozgrywki w I Lidze w sezonie 2016/2017. Na początek podopieczne trenera Wojciecha Lalka zmierzyły się z UKS-em Ósemką Siedlce.

W hali sportowej LO im. M. Konopnickiej panował niesamowity skwar, a duchota była nie do wytrzymania. Termometr wskazywał w środku blisko 30 stopni Celsjusza. W takich warunkach obie drużyny przystąpiły do rywalizacji.

Pewna wygrana

Pierwszy set to praktycznie bezbłędna gra legionowianek, przy bardzo kiepskiej grze zespołu gości. „Lalkom” pod siatką wychodziło wszystko. Po przez zagrywkę, blok i świetną grę w ataku. LTS prowadził już 24:3, ale się rozluźnił i stracił pod rząd trzy punkty. Nie miało to już znaczenia w tej odsłonie, bo legionowianki zakończyły seta w następnej akcji. Więcej działo się w kolejnych dwóch setach. Siedlczanki w przerwie wysłuchały rad swojego trenera, a legionowianki przespały ten czas. Albo wyszły z założenia, że kolejne sety wygrają lekko, łatwo i przyjemnie. Nic z tych rzeczy. Nie mające nic do stracenia „Ósemki” rozpoczęły drugiego seta od prowadzenia 9:5. Wtedy to trener Lalek wziął czas dla zespołu. Nie było po nim widać oznak zdenerwowania na swoje zawodniczki. Cierpliwie tłumaczył, jakie popełniają błędy i co należy uczynić, by pokonać rywalki. Dzięki temu LTS wygrał partię 25:21. Trzeci set to również wygrana gospodarzy. Tym razem do 19. Widać, że legionowskie juniorki muszą jeszcze popracować nad zgraniem, bo w zespole zaszły spore zmiany kadrowe. Aleksandra Rasińska, Adrianna Adamek i Alicja Grabka grają w Orlen Lidze, ale jest szansa na ich grę w drużynie Wojciecha Lalka. Adrianna Wysocka odeszła do Impelu Wrocław, a Magdalena Dąbrowska, Milena Paszyńska i Katarzyna Jędrzejewska skończyły wiek juniorski. Natomiast Monika Oleszczuk i Joanna Wrońska zakończyły treningi.

LTS Legionovia Legionowo – UKS Ósemka Siedlce 3:0 (25:6, 25:21, 25:19)

LTS Legionovia Legionowo: Maria Krośkiewicz (l), Barbara Zakościelna, Katarzyna Piłatowicz, Aleksandra Omelaniuk, Julia Skowron, Paulina Sobolewska (kpt.), Aleksandra Krzywańska, Katarzyna Niderla, Michalina Sochaczewska, Milena Montowska, Anna Maziopa (l), Wiktoria Kowalska, Katarzyna Salamonik.